Policja sprawdzi kanał Kruszwila

Policja sprawdzi kanał Kruszwila

Kanał Kruszwila jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych na polskim YouTube. Filmy, które docierają do setek tysięcy młodych widzów, są obecnie tematem wielu dyskusji. Tymczasem Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych postanowił zgłosić twórcę na policję. 


Ostatnie filmy YouTubera wzbudziły niemałe kontrowersje w związku z udziałem nieletniego "brata Kruszwila". W związku z licznymi wykroczeniami, takimi jak nakłanianie do poddawania się czynnościom seksualnym przez nieletniego i jego demoralizację, prezes Ośrodka Monitorowani Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, złożył zawiadomienie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Co więcej, ośrodek wysłał także oficjalne pismo do Google Polska, wnioskujące o zamknięcie kanału Lorda Kruszwila.Podkom. Anna Gembala z zachodniopomorskiej Policji, w rozmowie z Głosem Szczecińskim, poinformowała o najnowszych losach tej sprawy:
Potwierdzam. Takie zawiadomienie dziś otrzymaliśmy. Sprawa została przekazana do wydziału walki z cyberprzestępczością, aby przeanalizować treści publikowane na tym kanale.

Na ten moment nie wiemy jak skończy się cała sytuacja, lecz jeśli w związku z nią pojawią się nowe informacje, na pewno znajdziecie je na naszej stronie internetowej.

Źródło: Głos Szczeciński

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.