Polak Dyrektorem Kreatywnym w Blizzardzie!

Polak Dyrektorem Kreatywnym w Blizzardzie!

Dyrektor Kreatywny Cyberpunk 2077 – Sebastian Stępień, wieloletni pracownik CD Project RED, opuścił rodzime studio i zasilił szeregi Blizzarda.  


Informację o zmianie stanowiska deweloper ogłosił na swoim profilu LinkedIn. W amerykańskim przedsiębiorstwie ma zajmować to samo stanowisko dyrektora kreatywnego. To zdecydowanie duża strata dla REDów. Sebastian był głównym projektantem pierwszego Wiedźmina, Wiedźmina Enchanced Edition, Wiedźmina 2 na PC oraz Xboksa 360 i oczywiście Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Przede wszystkim jednak przez 6 ostatnich lat trzymał pieczę nad najnowszym flagowym tytułem – Cyberpunkiem 2077. Prawdopodobnie to on był odpowiedzialny za budowanie klimatu i nadawanie odpowiedniego kształtu opowieści.Na razie nie ustalono, jakimi tytułami Polak będzie się zajmował. Wiadomo jedynie, że jego praca obejmie projekt, którego nie ogłoszono jeszcze oficjalnie. Możemy spekulować, że chodzi o najnowszą grę z uniwersum Diablo - i nie chodzi tutaj o Diablo Immortal. Blizzard w ostatnim czasie poszukiwał Quest Designerów z doświadczeniem w produkcji gier na PC i konsole. Niewykluczone, że nasz rodak dołączy do zespołu zajmującego się jeszcze niezapowiedzianym Diablo 4 i będzie pełnił tam kluczową rolę.