Polacy wygrali pierwsze Mistrzostwa Świata w VALORANT

Polacy wygrali pierwsze Mistrzostwa Świata w VALORANT

Niedawno odbyły się pierwsze Mistrzostwach Świata w Valorant. W zwycięskiej drużynie - ACEND - grało dwóch reprezentantów Polski.


Już znamy zwycięzców pierwszych Mistrzostw Świata w Valorant! W finale zmierzyli się ze sobą ACEND oraz Gambit Esports - rosyjska formacja. Walka była zaciekła. Po pierwszych trzech meczach szala zwycięstwa przechylała się w stronę Rosjan (1:2), jednak to europejska drużyna ACEND została ostatecznym wygranym!ACEND to europejska drużyna, do której należy aż dwóch Polaków - Patryk „starxo” Kopczyński i Aleksander „zeek” Zygmunt. To właśnie oni zostali pierwszymi zwycięzcami w oficjalnych rozgrywkach Valorant!

Ta pięcioosobowa drużyna z całą pewnością ma co świętować. Ich wygrana zapisała się w historii, ponieważ tegoroczne VALORANT Champions były pierwszym wydarzeniem e-sportowym w tej grze. Jako nagrodę otrzymali nie tylko puchar, ale również nagrodę pieniężną w wysokości 350 tysięcy dolarów (około 1,4 mln zł).

Przegapiliście finałowe rozgrywki Mistrzostw Valorant albo chcielibyście obejrzeć to ponownie? Żaden problem. Riot Games udostępnił na swojej stronie powtórki z meczów, które znajdziecie tutaj.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.