Polacy w końcu mogą dodawać muzykę do Instagram Stories

Polacy w końcu mogą dodawać muzykę do Instagram Stories

Instagram Music debiutuje w Polsce po trzech latach od oryginalnej premiery. Oznacza to, że mieszkańcy naszego kraju w końcu mogą dodawać muzykę do Stories.


Nie wszystkie nowości wprowadzane do Instagrama pojawiają się u wszystkich użytkowników jednocześnie. Niektórzy muszą na nie czekać nawet kilka lat. Tak było w przypadku Polaków oraz opcji pozwalającej na dodawanie muzyki do postów publikowanych na Stories.

Źródło: Instagram


Instagram zapowiedział funkcję Music w 2018 roku. Dostęp do niej regularnie poszerzany jest o kolejne państwa. Teraz przyszedł czas na Polskę. Część osób korzystających z aplikacji w wersji na iOS zaczęła zauważać u siebie dostępność tejże nowości.Dodawanie muzyki jest banalnie proste. Na ekranie edycji Stories (na pasku narzędzi u góry ekranu) pojawi się nowy przycisk, którego kliknięcie spowoduje przejście do listy piosenek. Po wybraniu konkretnego utworu możemy np. wstawić jego konkretny fragment. To tyle.

Co więcej, wzbogacić post o muzykę można także za pośrednictwem dedykowanej naklejki. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie wszyscy polscy użytkownicy Instagrama (zarówno w wersji na Androida, jak i iOS) ujrzą u siebie opisaną nowość. Proces ten może zająć nawet kilka tygodni.

 

Czekaliście na Instagram Music? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.