Polacy pierwszymi zdobywcami 2000 poziomu w Tibii

Polacy pierwszymi zdobywcami 2000 poziomu w Tibii

Bobeek i Goraca jako pierwsi gracze w Tibii osiągnęli 2000 poziom doświadczenia. Ta dwójka Polaków zapisała się w historii gry.


22 grudnia 2021 roku o godzinie 19:57 wydarzył się przełomowy moment dla społeczności Tibii. Polscy gracze Bobeek i Goraca zdobyli 2000 poziom doświadczenia jako pierwsi w historii tej gry. Na tę chwilę patrzyło ponad 13 tysięcy osób na Twitchu.

Bobeek i Goraca to w rzeczywistości dwudziestoparolatkowie ze Śląska - Robert i Pamela. Są oni małżeństwem grze (Tibia posiada system małżeństw) oraz partnerami w świecie realnym. W wolnym czasie od ponad 5 lat wspólnie grają po kilka godzin dziennie. Ze względu na tę regularność, prawdopodobnie przez dłuższy czas nikt ich nie wyprzedzi w hierarchii. Szczególnie, że Bobeek i Goraca nie planują zatrzymać się na 2000 poziomie.Wiele osób było rozczarowanych brakiem reakcji ze strony CipSoftu - deweloperów Tibii, którzy w żaden sposób nie uczcili tej niezwykłej chwili. Wspomniani wyżej gracze nie otrzymali ani prezentów, ani tytułu, ani chociażby gratulacji ze strony twórców.

Jednak Bobeek i Goraca liczyć mogli na tibijską społeczność. Aż setki ubranych w narodowe barwy graczy pojawiły się w stolicy gry - Thais. Odsłuchano tam dwóch hymnów: polskiego ("Mazurek Dąbrowskiego") oraz tibijskiego (“Poranek ósma rano, nie mogę spać…”).

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.