Polacy jako pierwsi na świecie testują gry na Netflixie

Polacy jako pierwsi na świecie testują gry na Netflixie

Długo zapowiada funkcja gier mobilnych na platformie Netflix w końcu przeszła do fazy testów. Co ciekawe, te rozpoczęły się jako pierwsze w Polsce.


Obecnie użytkownicy mają możliwość zagrania w dwa tytuły. Są to Stranger Things 1984 oraz Stranger Things 3. Obie produkcje dostępne są w nowej zakładce. Opcja na ten moment testowana jest tylko u polskich użytkowników korzystających z Androida, ale niewykluczone, że wkrótce trafi także do posiadaczy smartfonów z systemem iOS.

Gry mają być docelowo dostępne w ramach subskrypcji platformy, co oznacza, że same produkcje będą pozbawione jakichkolwiek dodatkowych płatności. Do sieci trafiły już pierwsze materiały przedstawiające działanie funkcji.Wkrótce testy zostaną rozszerzone o kolejnych użytkowników i następne kraje. Na ten moment nie znamy konkretnej daty oficjalnej premiery funkcji, jednak z pewnością jest na co czekać. Wszystko wskazuje na to, że Netflix zamierza bardziej zaangażować się w gaming, co potwierdza chociażby zatrudnienie byłego wiceprezesa Facebooka i dyrektora Electronic Arts do struktur przedsiębiorstwa. Netflix rozpoczęte testy nazywa dopiero pierwszym krokiem i zapowiada wiele miesięcy pracy nad gamingowymi funkcjami.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.