To już pół miliona widzów TOP1 motoryzacyjnego kanału na polskim YouTube! [WYWIAD]

To już pół miliona widzów TOP1 motoryzacyjnego kanału na polskim YouTube! [WYWIAD]

Jesteście fanami motoryzacji? To jeden z tych kanałów, który powinniście już kojarzyć. "Miłośnicy czterech kółek" - najpopularniejszy motoryzacyjny kanał na polskim YouTube, ma już pół miliona widzów!


Znanych kanałów, które oscylują wokół jednego zainteresowania, nie ma na polskim YouTube tak naprawdę wiele. Większość z nich osiąga pewną grupę fanów, charakteryzujących się sporym zaangażowaniem w publikowane treści, ale grupa ta nie należy także do wyjątkowo dużych. Inaczej jest w przypadku osób interesujących się motoryzacją, którą stanowi coraz to więcej osób. To właśnie te osoby, od lat coraz częściej szukają ciekawych dla nich zagadnień także na YouTube. Tak właśnie można trafić na wcześniej wspomniany kanał "Miłośników czterech kółek", którzy odpowiadają na pytania widzów z tej dziedziny, obalają mity, udzielają rad i co najważniejsze stanowią jeden wielki motoryzacyjny poradnik, którego trudno szukać gdziekolwiek indziej. Tym bardziej, że jest on przedstawiony w przyjaznej formie dla widza - czy to fana wchodzącego w "moto" świat, czy będącego już w nim przez długie lata.

Jakiś czas temu, z okazji osiągnięcia progu 500 tysięcy widzów ekipy "M4K", twórcy opublikowali rozmowę przedstawiającą prawdziwą historię kanału. Przedstawili początki ich działalności, ukazali szczegóły ich pracy oraz podzielili się z widzami lepszymi oraz gorszymi momentami.Szczera rozmowa została ciepło przyjęta przez fanów Miłośników Czterech Kółek. Widzowie także złożyli najserdeczniejsze gratulacje ekipie. Powyższy wywiad poruszył wiele interesujących wątków, które zostały tylko częściowo przedstawione przez Micha. My postanowiliśmy dopytać szczegóły! Oto nasza krótka rozmowa z twórcą kanału M4K - Michem.

APYnews: Z waszej ostatniej rozmowy wynika, że historia M4K była niezwykle złożona i oparta mnóstwem sukcesów jak i porażek. Jaki jej moment wspominasz najlepiej i dlaczego?
Ciężko mi odpowiedzieć, takich chwil było wiele, jedną z najlepszych, która trwa do dziś, był odcinek z serii hit czy kit, gdzie zamiast oleju silnikowego, zalałem do corsy olej roślinny. Pojechałem ją zarzynać na pole co najmniej z 4 godziny na pełnej bombie, a silnikowi nic. Potem na tym samy oleju przejechała naprawdę kupę motogodzin i wystąpiła w kilku odcinkach gdzie jeździła na torze oraz kilka razy na hamowaniu, a olej ciągle ten sam do frytek. Tak już ponad rok jest z nami, gdzie jej wygląd po drodze się zmienił nie do poznania , ponieważ dziś jest pełnym mad maxem, ale dalej na oleju do frytek smarowany jest silnik.

Wasza twórczość mimo jednej tematyki, jest bardzo zróżnicowana. Co sprawia ci większą przyjemność, krótkie materiały nagrane w warsztacie, czy może złożone projekty, w które angażujecie cały sztab ludzi?
Masa rzeczy sprawia mi frajdę przy tworzeniu. Największą z nich jest wartość ogólna czyli moment gdzie wiesz, że dzięki twoim materiałom mechanicznym, ktoś zaczął przygodę z mechaniką. Drugą rzeczą są wszelkiego rodzaju serie gdzie latam na torze sprawdzam coś czy po prostu zabiję jakiś samochód czyli cała seria hit czy kit.

W ostatnim materiale wspomniałeś, że mimo tak wielkiego osiągnięcia, jakim jest zdobycie połowy miliona subskrypcji, nadal chciałbyś "być sobą".  Co miałeś dokładnie na myśli?
Chodzi o to, że polska scena YouTube to w 90 procentach gwiazdeczki spalonego teatru, im większe tym bardziej skretyniałe i patrząc na kanały, które mają po miliony widzów jak twórcy nie wnoszą nic wartościowego do życia tylko odmóżdżają dzieci ja wiem, że pozostanę sobą. Do tego dochodzi problem rozpoznawalności i wiele innych czynników, ale w skrócie od pierwszego odcinka do dziś zawszę przed kamera byłem i będę tym samym Michem co poza nią, nie ubieram 2 twarzy na czas nagrań i nie robię nic na siłę.

Wasz cel na teraz, to osiągnięcie miliona subskrybentów. Jak chcecie by przebiegła droga do jego osiągnięcia? Na czym teraz zamierzacie się skupić?
Jeśli chodzi o kontent kanału, serie się nie zmienią, a jeśli jest mi dana droga do miliona widzów, przejdę ją tak jak los sobie to zaplanował. Na pewno chcę dorzucić flagową serię death race youtuberów, gdzie raz na kwartał 6 kierowców i 6 operatorów broni, stanie do boju na torze. A tak to nie wiem co mi do głowy wpadnie, dlatego, że czasami rano budzę się i widzę już odcinek w głowię wtedy albo biegnę i go przelewam na kamerę albo zapisuję i wracam za jakiś czas.

Dziękujemy za udzielenie wywiadu i życzymy kolejnych sukcesów związanych z prowadzeniem waszego kanału!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.