Pokaz PlayStation 5 pobił streamingowy rekord na YouTube

Pokaz PlayStation 5 pobił streamingowy rekord na YouTube

11 czerwca odbyła się wyczekiwana prezentacja Sony zatytułowana The Future of Gaming, na której poza licznymi prezentacjami tytułów nadchodzących na PS5, pokazano również finalny wygląd samej konsoli. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem internautów, stając się najliczniej obejrzaną transmisją gamingową w historii serwisu YouTube.


Podczas pierwszej imprezy związanej z PS5,  pokazano łącznie zwiastuny aż 26 produkcji oraz potwierdzono liczne możliwości technologiczne nadchodzącego next gen'a od Sony. Pokaz okazał się być jednym z największych tego typu przedsięwzięć w historii, jeśli chodzi o popularność. Nieco ponad godzinna prezentacja potrafiła zgromadzić momentami nawet 2 miliony widzów, a teraz potwierdzono, że stała się najliczniej obejrzaną transmisją w historii YouTube w kategorii gier, przebijając wszystkie poprzednie pokazy konsol oraz relacje z E3. 

Oficjalną informację o rekordzie oglądalności pokazu, potwierdziła manager statystyk YouTube, Millie Amand, za pośrednictwem Twittera. Zgodnie z udostępnionymi przez nią danymi, na 10 minut przed rozpoczęciem transmisji, startu wyczekiwało ponad 1,5 miliona osób, natomiast liczba wszystkich widzów transmisji wynosiła 7,32 miliona unikalnych użytkowników. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.