Wymyślono smartfonową

Wymyślono smartfonową "poduszkę powietrzną"!

Upadek telefonu na twardą powierzchnię często skutkuje porysowanym czy zbitym ekranem. Takie urządzenie nie wygląda estetycznie, a co gorsza - może po prostu nie nadawać się już do dalszego użytku. Okazuje się, że takim zdarzeniom można zapobiec.


Philip Frenzel, niemiecki student na wydziale mechatroniki, opracował bowiem Handyairbag, czyli poręczną poduszkę powietrzną w formie obudowy na telefon komórkowy. Brzmi niedorzecznie, ale w praktyce wynalazek ten prezentuje się naprawdę ciekawie.Sam mechanizm skryty w każdym z rogów case'a aktywuje się w momencie upadku nawet z niewielkiej odległości. Pozwala to na uniknięcie niemal każdego zagrożenia i uchronienie swojego telefonu przed potencjalnie bolesną konfrontacją z podłożem. Na powyższym materiale możecie zobaczyć to urządzenie w akcji.

Zapewne za jakiś czas będziemy mogli zaobserwować ten projekt na Kickstarterze, bo ma on naprawdę duże szanse powodzenia.

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.