Podsumowanie trzeciej kolejki Polskiej Ligi E-sportowej - CS:GO

Podsumowanie trzeciej kolejki Polskiej Ligi E-sportowej - CS:GO

Przez ostatnie dwa dni kolejny raz mieliśmy okazję oglądać spotkania najlepszy polskich zawodników CS:GO w ramach rozgrywek Polskiej Ligi E-sportowej. Ekipy dały z siebie wszystko, aby wypaść jak najlepiej i zdobyć jak najwięcej punktów. Sprawdźcie, kto tym razem przybliżył się do zdobycia głównej nagrody!
Wszystkie mecze odbywają się w trybie BO2, co oznacza, że podczas każdego spotkania rozgrywane są 2 mapy. Za każdy wygrany pojedynek drużyna zyskuje 3 punkty i 1200 złotych, a jeśli dojdzie do remisu, to zespoły otrzymują 1 punkt i 600 złotych. Jest o co walczyć, ponieważ pula nagród wynosi aż 240 tysięcy złotych!W niedziele zobaczyć mogliśmy zobaczyć emocjonujące spotkania rozegrane między zespołami Pompa Team Black i PACT oraz między Samsung4Gamers by InetKox i PRIDE. Pierwszy mecz dla Pompa Teamu był niestety nieszczęśliwy. Wydawało się, że ekipa Isamu miała mecz w garści, jednak po comeback'u zawodnicy drużyny PACT wygrali na mapie Train. Kolejne spotkanie-tym razem na mapie Overpass-ułożyło się po myśli Pompa Teamu i to właśnie oni zwyciężyli tym razem.Po 23 do rywalizacji przystąpiły ekipy PRIDE oraz Samsung4Gamers by InetKox. Po pierwszym meczu na Trainie widzieliśmy, że walka była wyrównana i aby wyłonić zwycięzce potrzebna była dogrywka, która ostatecznie trafiła na konto PRIDE. W kolejnym meczu na mapie Mirage PRIDE kolejny raz udowodniło swoją wyższość i zgarnęło również drugą mapę.Wczoraj ponownie gracze zaprezentowali swoje umiejętności podczas kolejnego dnia rozgrywek. Jako pierwsi swoje mecze rozegrali Venatores oraz Team Kinguin. Kinguin od początku było faworytem, ale ich przeciwnicy łatwo nie oddali wygranej. Zdobyli aż 13 rund na pierwszej mapie, czyli na Trainie, ale było to wciąż za mało, aby zwyciężyć. Podobnie było na kolejnym spotkaniu, które tym razem odbyło się na Mirage'u. Po dogrywce kolejny sukces odniosła drużyna Szpera, tym samym zdobywając komplet punktów.Ostatnim meczem tej kolejki było starcie Pompa Team Yellow i GRUBASów. Zarówno na mapie Cache, jak i na Cobblestone lepiej poradziła sobie Pompa Team Yellow. GRUBASy nie poradzili sobie niestety z rywalami i przegrali obydwa mecze.


Kolejne spotkania już za niecałe dwa tygodnie! Oglądajcie wszystkie spotkania z komentarzem Piotra "Izaka" Skowyrskiego i Patryka "easiego" Dzięcioła tutaj.
avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.