Podsumowanie trzeciego dnia konferencji E3 2017!

Podsumowanie trzeciego dnia konferencji E3 2017!

NAJWIĘKSZE WYDARZENIE DLA FANÓW GIER WIDEO JAKIM JEST E3 ZAWSZE BUDZI OGROMNE EMOCJE. KAŻDA KONFERENCJA TO POKAZ CZEGOŚ NOWEGO, NIESPODZIEWANEGO ORAZ WIELCE WYCZEKIWANEGO PRZEZ GRONO FANÓW POSZCZEGÓLNYCH FIRM. O wczorajszych konferencjach Bethesdy oraz Ubisoftu niestety nie można tego w pełni powiedzieć.


BETHESDA


O czwartej rano byliśmy świadkami konferencji firmy Bethesda, która otworzona została Doomem w wersji VR. Możemy spodziewać się zupełnie nowej kampanii, nowych map oraz odmiennego bohatera.Zapowiadany rok temu projekt Fallout 4 VR również został pokazany. Premiery oczekiwać możemy przed świętami Bożego Narodzenia, a sama produkcja ma być tak samo obszerna jak podstawowa wersja.Wsparcie dla modyfikacji do Skyrima oraz Fallouta 4 w końcu zostanie znakomicie uporządkowane - wszystko to za sprawą Creation Club. Do takiego Klubu trafiać mają tylko najwyższej jakości usprawnienia.Ujrzeć mogliśmy także pierwszy materiał ze Skyrima przeznaczonego na Nintendo Switch - wszystko wskazuje na to, że konsola poradzi sobie z "piękniejszą" edycją tej gry. Premiera pod koniec roku.Na sam koniec zaprezentowany został nowy Wolfenstein, którego zwiastun prezentuje się naprawdę świetnie. Będzie to kontynuacja poprzedniczki, gdzie przeniesiemy się do Stanów Zjednoczonych. Premiera 27 października.


UBISOFT


Na pierwszy ogień zaprezentowano taktyczną grę turową Mario + Rabbids: Kingdom Battle - produkcja łączyć będzie te dwa uniwersa. Gra przeznaczona będzie wyłącznie na konsolę Nintendo Switch i zadebiutuje 29 września tego roku.Nie mogło zabraknąć także nowego Assassina. Ujrzeć mogliśmy  zapis z rozgrywki w rozdzielczości 4K - na nim z kolei zademonstrowano przedstawiony świat.Zaprezentowano również The Crew 2 - w produkcji przyjdzie nam kierować również motorówkami oraz samolotami, a nie jak w przypadku poprzedniczki tylko samochodami. Premiera na początku 2018 roku.Chyba najważniejszym elementem konferencji było przedstawienie gry Far Cry 5 - ukazano pierwszy gameplay z rozgrywki, na którym skupiono się na trybie kooperacji.
Oprócz tych dwóch najważniejszych konferencji byliśmy także świadkami PC Gaming Show, gdzie również zaprezentowano wiele ciekawych tytułów.

Transmisję z eventu można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia tutaj. Jeśli natomiast szukacie streama z polskim komentarzem, to zapraszamy do obejrzenia targów wraz z ekipą JaRock'a.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.