Podsumowanie szóstej kolejki Polskiej Ligi Esportowej - LoL i CS:GO

Podsumowanie szóstej kolejki Polskiej Ligi Esportowej - LoL i CS:GO

Za nami przedostatnia kolejka Polskiej Ligi Esportowej. Małymi krokami zbliżamy się do końca sezonu, dlatego w tym tygodniu każde zwycięstwo było na wagę złota. Do fazy play-off przejdą tylko 4 najlepsze drużyny z każdej gry. Kto jest najbliżej osiągnięcia tego sukcesu? Counter Strike: Global Offensive


Niedzielny wieczór miał rozpocząć się meczem Venatores oraz PACT Black, jednak z powodu trwającego w tym czasie turnieju GameON w Kielcach gracze Venatores nie dali rady zmierzyć się z przeciwnikami i oddali obydwie mapy walkowerem.Następnymi ekipami, które zmierzyły się ze sobą były Pompa Team Black oraz PRIDE. W tym spotkaniu każdy strzał był na wagę złota, ponieważ sytuacja w środku tabeli jest bardzo wyrównana, a każdy zdobyty punkt ma ogromne znaczenie. Pierwszą mapę zdobył zespół Pompa Teamu, lecz w kolejnym meczu gracze musieli uznać wyższość rywali i zadowolić się podziałem punktów.W poniedziałek ponownie powróciliśmy do emocjonujących rozgrywek, a tym razem mogliśmy zobaczyć spotkanie pomiędzy PRIDE oraz PACT Black. Zawodnicy teamu PACT mieli trudne zadanie, ponieważ ich rywale stale utrzymywali się na górze tabeli. Mecz przebiegł bez zaskakujących niespodzianek, a PRIDE zasiliło swoje konto trzema łatwo zdobytymi punktami.Szóstą kolejkę zakończył mecz pomiędzy Pompa Team Yellow i Samsung4Gamers by InetKox. Po tym spotkaniu punkty oraz pieniądze zostały podzielone pomiędzy drużyny, ze względu na remis. Mimo tego, że po pierwszej mapie Pompa Team prowadził, to na drugiej zwycięzcami były młode Koxy.


League of Legends


Jako pierwsi w tym tygodniu zaprezentowali się zawodnicy Digital Paradox oraz RazDwaTrzy. Drużyny zremisowały ze sobą, a Digital Paradox dzięki temu zdobyli pierwszy punkt w PLE.Później szansę na zdobycie trzech punktów dostały teamy Katastrofa Awionetki i AGO Gaming. AGO Gaming po bardzo trudnym spotkaniu wywalczyło na drugiej mapie remis niszcząc bazę przeciwników. Dzięki temu udało im się również zapewnić sobie miejsce w fazie play-off.We wtorek o pozostanie w Polskiej Lidze Esportowej walczył zespół Jasny Gwint. Ich rywale, czyli Pompa Team, zawiesili jednak poprzeczkę bardzo wysoko i sprawili, że Jasny Gwint nie był w stanie ich pokonać. Pompa Team natomiast ma co świętować, ponieważ wygrana dała im miejsce w rozgrywkach play-off.Ostatnim meczem kolejki było spotkanie Pompa Teamu wraz z Digital Paradox. Po raz kolejny Pompa Team udowodniła, że zasługuje na miejsce na górze tabeli pokonując Digital Paradox na obydwu mapach.Za tydzień zobaczymy już ostatnią kolejkę Polskiej Ligi Esportowej! Wszystkie jej mecze obejrzycie TUTAJ.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.