Podsumowanie siódmej kolejki Polskiej Ligi Esportowej - LoL i CS:GO

Podsumowanie siódmej kolejki Polskiej Ligi Esportowej - LoL i CS:GO

W tym tygodniu zakończyła się faza zasadnicza Polskiej Ligi Esportowej w CS:GO, jak i w LoL'a. Teraz 4 najlepsze reprezentacje z każdej gry zmierzą się w play-off'ach. My jednak skupmy się jeszcze przez chwilę na tym, co działo się przez ostatnie dni i poznajmy zwycięskie drużyny!Counter Strike: Global Offensive 


Pierwszy mecz rozegrał się pomiędzy liderem tabeli Teamem Kinguin oraz drużyną, która cały czas goniła rywali, czyli GRUBASami. Obydwie mapy - Cache i Nuke - zakończyły się dość szybko, a wszystko przez świetną grę "Pingwinów".Później GRUBASy dostały jednak kolejną szansę, kiedy ich przeciwnikami zostali zawodnicy zespołu PRIDE. Tym razem ekipa repo pokazała swoją moc i odegrała się za poprzednią porażkę. Komplet punktów trafił właśnie na ich konto.W poniedziałek po raz kolejny oglądać mogliśmy wspaniałą grę zespołu Team Kinguin. Po drugiej stronie znalazła się Pompa Team Black, która próbowała pokonać rywali, jednak Michu i jego paczka była w tym spotkaniu lepsza. Po tym meczu Team Kinguin zakończył fazę zasadniczą na pierwszym miejscu.Ostatnim spotkaniem był mecz Samsung4Gamers by InetKox oraz Pompa Team Black. Pierwsza mapa trafiła na konto młodych koksów, jednak kolejna należała już do Pompa Teamu. Podział punktów był rzeczą oczywistą, ale to właśnie on sprawił, że ekipy z 3,4 i 5 miejsca miały po tyle samo punktów. Zadecydował bilans rund, co nie do końca ucieszyło "żółty" oddział Pompa Teamu, który musiał pożegnać się z turniejem.Wyraźny komunikat organizatorów Polskiej Ligi Esportowej poinformował nas, że w fazie play-off zagrają ekipy Team Kinguin, PRIDE, GRUBASy oraz Samsung4Gamers by InetKox.

League of Legends


W swoim ostatnim meczu w fazie zasadniczej Polskiej Ligi Esportowej Jasny Gwint zremisował z Katastrofą Awionetki. Mimo tego, że na początku to Jasny Gwint radził sobie zdecydowanie lepiej i wygrał, to druga szansa została w całości wykorzystana przez Katastrofę Awionetki. 

Podczas kolejnego spotkania mogliśmy oglądać e-Merytów oraz AGO Gaming. Całe spotkanie należało jednak do "emerytowanej" drużyny, która zgarnęła komplet punktów wygrywając obydwie mapy.Wtorkowe rozgrywki rozpoczęły się od spotkania Teamu DPD z RazDwaTrzy. Pomimo przegranej podczas pierwszego meczu, RazDwaTrzy chciało nadal odrobić stratę, jednak zawodnicy zmuszeni zostali do oddania wygranej przeciwnikom przez problemy z internetem.Ostatnim spotkaniem w pierwszym sezonie PLE był mecz e-Merytów z Teamem DPD. Gracze podzielili punkty między siebie remisując na zakończenie rozgrywek.W fazie play-off zobaczymy e-Merytów, Pompa Team, Team DPD oraz AGO Gaming. Gratulujemy!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.