Podsumowanie piątej kolejki Polskiej Ligi Esportowej - LoL i CS:GO

Podsumowanie piątej kolejki Polskiej Ligi Esportowej - LoL i CS:GO

W tym tygodniu zakończyła się już piąta kolejka spotkań w ramach Polskiej Ligi Esportowej, gdzie zobaczyć można najlepsze polskie drużyny. Zawodnicy ponownie zaprezentowali się z jak najlepszej strony i jak zawsze zapewnili widzom świetną rozrywkę. Kto tym razem był najlepszy? Counter Strike: Global Offensive


Piątą kolejkę rozpoczął mecz pomiędzy zespołami PACT oraz GRUBASy. Zarówno Mirage, jak i Train trafiły na konto drużyny GRUBASów, w której mogliśmy zobaczyć świetną grę między innymi repo, czyli zawodnika dobrze znanego nam z Izako Boars. Jego drużyna wygrała obydwa mecze i tym samym zdobyła trzy punkty oraz 1200 złotych.Po pierwszym spotkaniu przyszła pora na kolejne. Tym razem do walki stanęli zawodnicy Samsung4Gamers by InetKox wraz z Venatores. Obydwie mapy - Mirage i Train - zakończyły się dość szybko, a wszystko dzięki bardzo dobrej grze młodych koksów. Venatores musiało uznać wyższość przeciwnika i oddać komplet punktów wraz z pieniędzmi przeciwnikom.

W poniedziałek Venatores dostali kolejną szansę na odrobienie swoich wcześniejszych strat. Ich rywalem była "żółta" ekipa Pompa Teamu. Na Cache'u gra była bardzo wyrównana i do samego końca ciężko było ocenić, który team radzi sobie lepiej. Pod koniec jednak zawodnicy Pompa Teamu wzięli się w garść i finalnie wynik pierwszego spotkania był korzystny dla nich. Później jednak nie było im już tak łatwo pokonać Venatores. Po niesamowitym boju Mirage trafił na ich konto, co zadecydowało także o podziale punktów.Ostatnim meczem w tym tygodniu było spotkanie Pompa Team Yellow i PRIDE. Mimo początkowego prowadzenia PRIDE, Pompa Team nie odpuściła i pokonała przeciwników na pierwszej mapie, czyli Cache'u. Overpass nie poszedł już jednak po ich myśli i mimo próby odrobienia strat PRIDE było nie do zatrzymania. Drużyny zakończyły piątą kolejkę dzieląc się punktami i pieniędzmi.


League of Legends


RazDwaTrzy oraz E-meryci - te drużyny jako pierwsze zaprezentowały się w piątym tygodniu zmagań w ramach PLE. W pierwszej grze E-meryci zdobyli zwycięstwo walkowerem, ale doskonale poradzili sobie również później dominując zawodników teamu RazDwaTrzy.Następnymi ekipami, które zmierzyły się ze sobą były Katastrofa Awionetki i TeamDPD. Zawodnicy TeamuDPD przegrali jedną mapę, tym samym tracąc także pozycję lidera. Spotkanie zakończyło się remisem i podziałem punktów.Wtorek był kolejnym dniem pełnym emocji. Pierwszy mecz odbył się pomiędzy Ago Gaming i Pompa Teamem. Drużyny podzieliły punkty między siebie remisując po zaciętej walce.Ostatni mecz w tym tygodniu rozegrał się pomiędzy drużyną Jasny Gwint i teamem Digital Paradox. Obydwie mapy oraz wszystkie punkty trafiły do zawodników JG, którzy świetnie poradzili sobie z przeciwnikami.Tak prezentuje się tabele po rozgrywkach w tym tygodniu:


Kolejne spotkania w ramach Polskiej Ligi Esportowej już w przyszłym tygodniu! Pamiętajcie, że wszystkie mecze zobaczycie TUTAJ

 

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.