Podsumowanie

Podsumowanie "Meczu Gwiazd - Internet vs. Telewizja"

Chwilę temu zakończył się Mecz Gwiazd, który podsumował VI Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka. Oprócz samych osobistości ze świata internetu na murawie zmierzyli się zawodowi piłkarze i dzieci z poszczególnych krajów. Kto tym razem zwyciężył?

Po ubiegłorocznej porażce drużyny internetu, jej zawodnicy mieli podwójną motywację by tym razem zwyciężyć. Już od początku meczu było widać zdecydowaną przewagę w grze ofensywnej z ich strony, co wywarło wielką presję na przeciwnikach. Gra w pierwszej połowie odbywała się głównie na ich części boiska, lecz mimo to z niemałymi problemami wciąż udawało im się opierać ataki ekipy internetu. Pierwsza połowa Meczu Gwiazd (trwająca tylko 25 minut) zakończyła się zatem bezbramkowym remisem.

Po krótkiej przerwie na murawę wróciły obie drużyny. Chwilę po usłyszeniu gwizdka rozpoczynającego drugą połowę, ekipa internetu zaciekle ruszyła do przodu i momentalnie zdobyła bramkę, dając wynik 1:0. Na kolejną sytuację pod bramką nie trzeba było długo czekać, bowiem swój pokaz umiejętności pokazał młodziutki zawodnik zespołu telewizji, który doprowadził do remisu. Następnie dopiero w 35. minucie po nieudanej obronie Żiżeja, wynik uległ zmianie na 1:2. Mimo tego jego drużyna nie poddała się i chwilę później zdobyła dwie kolejne bramki.

Ostatnie 10 minut meczu okazały się być najbardziej emocjonującymi z całego meczu. Po wielu sytuacjach bramkowych, drużynie w niebieskich strojach w końcu udało się "ściągnąć nóż z gardła" i doprowadzić do kolejnego remisu. Jednakże na odpowiedź ze strony ekipy Magii Y nie trzeba było długo czekać, bo 2 minuty później ponownie obieli prowadzenie. Na 5 minut przed końcowym gwizdkiem telewizja zaczęła się przełamywać, a gra toczyła się głównie na połowie internetu. Mimo zaciekłej końcówki nie udało im się dogonić rywala. Dwie minuty przed końcem meczu na murawę zostali wpuszczeni wszyscy zawodnicy, co finalnie i tak nie zmieniło wyniku. Drużyna Internetu zrewanżowała się po ostatnim meczu i wyszła zwycięsko z wynikiem 4:3.

INTERNET VS TELEWIZJA 4:3 MAMY TO ❤️❤️❤️

Post udostępniony przez Dawid Malczyński (@dawid.malczynski)

Po ostatnim gwizdku zostały wręczone puchary i nastąpiło pamiątkowe zdjęcie. Oprócz samych zawodników, dużą inicjatywą wykazali się również kibice, którzy jednogłośnie i zaciekle dopingowali drużynę internetu.