Już wkrótce doczekamy się nowego TOP1 polskiego YouTube?

Już wkrótce doczekamy się nowego TOP1 polskiego YouTube?

Przez kilka ostatnich lat pozycja Sylwestra Wardęgi jako lidera rankingu pod względem ilości subskrypcji na YouTube w Polsce wydawała się niezagrożona, jednak zbliżający się do granicy 3 milionów widzów Blowek już teraz typowany jest na jego następcę.
Ostatni film Wardęgi na jego głównym kanale SA Wardęga pojawił się na początku listopada ubiegłego roku. Na chwilę obecną sam twórca więcej uwagi poświęca swojemu drugiemu, pobocznemu kanałowi, gdzie obecnie prowadzi serię vlogów z Brazylii, a wcześniej wstawił kilka materiałów komentujących aktualne wydarzenia ze sceny YouTube. Prowadził tam także transmisje na żywo. Wszystko to poskutkowało zaniedbaniem głównego kanału co spowodowało zaś spadek ilości nowych widzów. Jednak Wardęga nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W samej Brazylii Sylwester ma nawiązać współpracę z innymi, dużymi twórcami, co może spowodować ponowny wzrost ilości subskrypcji, a i jak sam poinformował przy okazji jednego z materiałów z Brazylii, że to co obecnie wstawia na drugi kanał to jedynie mniejsze filmy typu making of, a naprawdę duże materiały - vlogi oraz pranki znajdą się na głównym kanale, także Brazylijska Misja ma przynieść bardzo wymowny efekt.


Blowek również przeżywa bardzo dobry okres w swojej karierze. Jeszcze nie tak dawno był za Rezigiuszem na pozycji czwartej, by dziś śmiałym okiem, już z pozycji numer dwa, przeskakując przy okazji także AbstrachujeTV, zerkać na pozycję lidera. Jak wskazują statystyki, obejmie tę pozycję jeszcze w tym roku. W chwili pisania tego artykułu posiada on 2 991 985 subskrybentów przy 3 495 941 kanału SA Wardęga. Jest to niezwykle duży sukces, zważając, że celuje on głównie w polską społeczność, gdzie widzowie Sylwestra to również w sporej części ludzie z zagranicy. Na pewno wpływ na to ma niezwykle duża regularność - praktycznie co 2-3 dni można znaleźć u niego na kanale coś nowego. Jak długo zajmie Karolowi wejście na szczyt? Jak długo się na nim utrzyma? A może Wardęga ponownie odskoczy młodemu twórcy? Przekonamy się już wkrótce.

 

KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZEJŚĆ DO RANKINGU YOUTUBERÓWPiotr Gołaś

Student administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.