Podcasty wideo na Spotify są już dostępne dla polskich twórców

Podcasty wideo na Spotify są już dostępne dla polskich twórców

Od wielu miesięcy Spotify testowało funkcję dodawania treści wideo do podcastów na platformie. Teraz opcja została zaimplementowana globalnie i trafiła do ponad 180 krajów.


Tytułowa funkcja po raz pierwszy pojawiła się w drugiej połowie 2021 roku. Od tego czasu, trały jej testy, a oficjalnie wprowadzono ją tylko w kilku krajach. Podcasty wideo można było oglądać także w Polsce, jednak rodzimi twórcy nie mieli możliwości dodawania takich treści. To zmieniło się w ostatnich dniach, bowiem Spotify w końcu zaimplementowało opcję w ponad 180 krajach, w tym Polsce.

Od teraz autorzy mają możliwość dodania treści wideo do podcastu poprzez Anchor, a cały proces niewiele różni się od dodania standardowego podcastu audio. Słuchacze będą mieli natomiast możliwość wyboru, czy chcą skorzystać z trybu z wideo, czy tylko z audio.Oprócz tego, Spotify wprowadziło kilka nowych funkcji przeznaczonych dla twórców. Wśród nich znalazła się opcja monetyzacji w ramach subskrypcji podcastów czy mechanizm do zastępowania istniejących podcastów audio na podcasty z wideo.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.