Początek wielkich zmian w CS:GO - mapa Dust 2 usunięta!

Początek wielkich zmian w CS:GO - mapa Dust 2 usunięta!

Gdyby zapytać kilkadziesiąt osób, które miały jakiś dłuższy kontakt z serią gier komputerowych Counter Strike o to, co im się najbardziej z nią kojarzy to zapewne duża część z nich odpowiedziałaby, że mapa Dust 2. Jest to bowiem lokacja, która towarzyszy CS'owi od samego początku i właśnie to jest główny powód przemawiający za tym, że nie będzie już więcej rozgrywana na e-sportowych turniejach.


Pogłoski o tym, że nadciągają wielkie zmiany jeśli chodzi o dostępne mapy w trybie turniejowym mogliśmy usłyszeć już w sierpniu minionego roku. Wtedy też na forum Counter Strike: Global Offensive trwała burzliwa dyskusja nad usunięciem z puli Cobblestone oraz Dust 2. Wszystko z tego powodu, że profesjonalni gracze byli po prostu znudzeni ciągłą powtarzalnością rozgrywki oraz tym, że taktyki jakie można zastosować na mapie Cobblestone praktycznie się od siebie nie różnią i każda drużyna gra podobnie. Od tamtej pory niewiele się w kwestii zmian zadziało, aż do teraz.

dust2

W nocy z trzeciego na czwartego lutego wprowadzona została przez Valve aktualizacja na serwery Counter Strike: Global Offensive, która być może jest początkiem nowej epoki, wielkich zmian. Na sam początek postanowiono z puli map "Czynnej Służby" wyrzucić Dust 2 - ikoniczną mapę serii i zastąpić ją lokacją Inferno.

1

Inne zmiany jakie zaistniały po wprowadzeniu najnowszej aktualizacji na serwery być może nie są tak bardzo istotne jak ta wymieniona powyżej, lecz na pewno zostaną zauważone: mapy od teraz będą podzielone na Tryb Zakładników i Tryb Rezerwy, optymalizacja niektórych tekstur została usprawniona, a graffiti można używać teraz w trybie "szybkim".

2

To na pewno nie ostatnia zmiana jeśli chodzi o mapy dostępne w trybie turniejowym. Nadal trwa dyskusja nad usunięciem z "Czynnej Służby" Cobblestone, która to lokacja jest na ten moment już zbyt powtarzalna i nudna. Jesteśmy ciekawi jakie decyzje w tej kwestii podejmie w najbliższym czasie Valve.

Co sądzicie o usunięciu ikonicznej mapy Dust 2 z trybu turniejowego? 


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.