Początek wielkich zmian w CS:GO - mapa Dust 2 usunięta!

Początek wielkich zmian w CS:GO - mapa Dust 2 usunięta!

Gdyby zapytać kilkadziesiąt osób, które miały jakiś dłuższy kontakt z serią gier komputerowych Counter Strike o to, co im się najbardziej z nią kojarzy to zapewne duża część z nich odpowiedziałaby, że mapa Dust 2. Jest to bowiem lokacja, która towarzyszy CS'owi od samego początku i właśnie to jest główny powód przemawiający za tym, że nie będzie już więcej rozgrywana na e-sportowych turniejach.


Pogłoski o tym, że nadciągają wielkie zmiany jeśli chodzi o dostępne mapy w trybie turniejowym mogliśmy usłyszeć już w sierpniu minionego roku. Wtedy też na forum Counter Strike: Global Offensive trwała burzliwa dyskusja nad usunięciem z puli Cobblestone oraz Dust 2. Wszystko z tego powodu, że profesjonalni gracze byli po prostu znudzeni ciągłą powtarzalnością rozgrywki oraz tym, że taktyki jakie można zastosować na mapie Cobblestone praktycznie się od siebie nie różnią i każda drużyna gra podobnie. Od tamtej pory niewiele się w kwestii zmian zadziało, aż do teraz.

dust2

W nocy z trzeciego na czwartego lutego wprowadzona została przez Valve aktualizacja na serwery Counter Strike: Global Offensive, która być może jest początkiem nowej epoki, wielkich zmian. Na sam początek postanowiono z puli map "Czynnej Służby" wyrzucić Dust 2 - ikoniczną mapę serii i zastąpić ją lokacją Inferno.

1

Inne zmiany jakie zaistniały po wprowadzeniu najnowszej aktualizacji na serwery być może nie są tak bardzo istotne jak ta wymieniona powyżej, lecz na pewno zostaną zauważone: mapy od teraz będą podzielone na Tryb Zakładników i Tryb Rezerwy, optymalizacja niektórych tekstur została usprawniona, a graffiti można używać teraz w trybie "szybkim".

2

To na pewno nie ostatnia zmiana jeśli chodzi o mapy dostępne w trybie turniejowym. Nadal trwa dyskusja nad usunięciem z "Czynnej Służby" Cobblestone, która to lokacja jest na ten moment już zbyt powtarzalna i nudna. Jesteśmy ciekawi jakie decyzje w tej kwestii podejmie w najbliższym czasie Valve.

Co sądzicie o usunięciu ikonicznej mapy Dust 2 z trybu turniejowego? 


Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

Ogromny sukces sprzedażowy konsoli Nintendo Switch! Te liczby robią wrażenie

Poznaliśmy następce Battlefielda 1?

Opcja streamingu gier już niedługo na Messengerze!

Biedronka ponownie ze świetną ofertą gier!

Nowy gra w uniwersum Outlasta już na etapie produkcji!

Oto 10 najpopularniejszych zwiastunów gier 2017 roku na YouTube