Plus Size to też piękno! – Zuzia Borucka o dzisiejszym postrzeganiu piękna

Plus Size to też piękno! – Zuzia Borucka o dzisiejszym postrzeganiu piękna

Nasz sposób postrzegania piękna jest zależny od tego, czym karmią nas media i osoby uważane za „ikony mody”. Obecnie na wybiegach i w kolorowych czasopismach przeważają szczupłe panie - dlatego to właśnie taka sylwetka jest uważana za najpiękniejszą, a wszystkie bardziej krągłe kobiety są potępiane przez społeczeństwo. To właśnie z tym stereotypem usilnie walczy Zuzia Borucka – zobaczcie jej instagramowy apel!
Obserwatorzy Zuzi Boruckiej z pewnością zwrócili uwagę na dodany przez nią ostatnio wpis, w którym porusza ona temat swojej sylwetki. Z podpisu do zdjęcia możemy wywnioskować, że Zuzia jest świadoma tego, że jej sylwetka jest pulchna i nieco odbiega od standardów, które wyznacza dzisiejsza moda. YouTuberka podkreśla jednak, że kocha swoje ciało – zresztą to przesłanie można usłyszeć w wielu jej filmach, często wręcz mówi ona wprost, że „kocha swoje fałdki”. Zuzia zwraca uwagę na to, że obecny paradygmat piękna jest tylko sztucznym wytworem, napędzanym przez media i „wychudzone modelki z wybiegów”. I to właśnie ten paradygmat wpędza w kompleksy wiele młodych dziewczyn, które starają się usilnie dążyć do akceptowanych społecznie ideałów.
Przesłanie apelu Zuzi jest jasne – zacznijmy akceptować nasze ciało takim jakie jest! Jeśli czujemy się piękne z nieco bardziej krągłymi kształtami, nie dążmy usilnie do tego, by dopasować się do społeczeństwa. Najważniejsze jest to, by być zdrowym i podobać się samemu sobie – tylko wtedy to wszystko ma sens. Wystarczy tylko spojrzeć na zdjęciach Zuzi, by zauważyć, że ona zaakceptowała swoje ciało, doskonale się w nim czuje i dzięki temu cieszy się życiem. Może więc warto skończyć z kompleksami, nabrać pewności siebie i zacząć cieszyć się chwilą tak jak Zuzia?

Co myślicie o apelu Zuzi Boruckiej? Napiszcie nam w komentarzach!

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl