Sony odświeża kultową konsolę i zapowiada PlayStation Classic

Sony odświeża kultową konsolę i zapowiada PlayStation Classic

Początek grudnia to ważny moment dla Sony - wtedy bowiem narodziła się ich pierwsza konsola. W tym roku mija kolejna rocznica tego wydarzenia, a firma postanowiła z tej okazji przygotować coś naprawdę specjalnego.


Mowa o odświeżonej konsoli PlayStation, która już 3 grudnia będzie obchodzić swoją 24. rocznicę. Sony wpadło więc na pomysł, że tchnie nowe życie w kultowego już PSX'a. PlayStation Classic to świąteczny prezent dla wszystkich tych, którzy spędzili swoje młode lata, bawiąc się przy tej konsoli.

"Nowa" wersja sprzętu to niewątpliwie kopia pomysłu Nintendo, które nie tak dawno wydało na rynek dokładnie takie same odsłony swoich legendarnych urządzeń. Mimo tego jest to świetny ukłon w stronę starszych fanów Sony.PlayStation Classic to w skrócie 45% mniejsza zabawka od zwykłej konsoli, która będzie sprzedawana w zestawie z dwoma klasycznymi padami, a także 20 zainstalowanymi już na dysku grami. Na razie ogłoszonych zostało pięć produkcji:

  • Final Fantasy VII

  • Jumping Flash

  • R4 Ridge Racer Type 4

  • Tekken 3

  • Wild Arms


Wystarczy tylko podłączyć sprzęt do telewizora za pomocą kabla HDMI i cieszyć się z gry w stare, dobre produkcje. Jeśli jesteście zainteresowani nowością to oczekujcie premiery, która nastąpi 3 grudnia. Sprzęt kosztować będzie około 449 złotych.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.