PS5 z najlepszym debiutem ze wszystkich konsol Sony

PS5 z najlepszym debiutem ze wszystkich konsol Sony

PlayStation 4 na przestrzeni jednego roku od swojej premiery sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy. Sony jest już pewne, że ich najnowsze dziecko przebije ten wynik. Twórcy utwierdzają się w swej pewności szczególnie z jednego powodu - PS5 zanotowało właśnie najlepszy debiut w historii konsol koncernu.


Niestety musimy wierzyć Sony na słowo. Firma nie ukazała nam żadnych danych liczbowych związanych z szalonym debiutem. Poinformowano za to, że planowane jest dostarczenie kolejnych dostaw konsoli jeszcze przed końcem roku.

Przypomnijmy, że podczas premiery najnowszej konsoli pojawiły się problemy z jej dostępnością. Plotki rozsiewane przez zniecierpliwionych graczy mówiły m.in. o usterkach podczas produkcji sprzętu. Ostatecznie okazało się, że PlayStation 5 sprzedało się w tak dużej ilości, iż Sony nie wyrobiło się z przygotowaniem odpowiedniego zapotrzebowania.

W serwisie VGChartz pojawiły się spekulacje, jakoby PS5 miało się sprzedać w pierwszych dniach w ilości od 2 do 2.5 miliona sztuk. W tych samych doniesieniach konsola Microsoftu uzyskała o połowę słabszy wynik, co nie oznacza, że Xbox rozszedł się słabo.

Polscy gracze od kilku dni również mogą próbować i testować PS5 u siebie w domu. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o ciekawej funkcjonalności konsoli, którą zaimplementowali twórcy. Jak Wasze wyniki?

Dawid Ignasiak

Studiuję copywriting na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.