PlayStation 2 ma już 20 lat!

PlayStation 2 ma już 20 lat!

Niezależnie czy ktoś stoi bardziej po zielonej czy niebieskiej stronie rynku konsolowego, nie można zignorować faktu, że PS2 jest najlepiej sprzedającą się konsolą w historii. Od premiery sprzedanego w ponad 158 milionach egzemplarzy urządzenia Sony, minęło już 20 lat!


Następca kultowego PSX'a trafił na sklepowe półki 4 marca 2000 roku. Wówczas konsolę można było zakupić jedynie w Japonii, a w Ameryce i Europie dostępna była kolejno w październiku i listopadzie tego samego roku. PlayStation 2 po dziś dzień posiada tytuł najpopularniejszej konsoli na świecie i zostało na nią wyprodukowane ponad 10000 tytułów. Konsola od samego początku sprzedawała się bardzo dobrze, kompletnie masakrując konkurencyjną firmę SEGA oraz ich ówczesną konsolę Dreamcast.

PlayStation 2 szybko stało się centrum rozrywki w bardzo wielu domach oferując, w tamtych czasach innowacyjną w konsolach, funkcję odtwarzania płyt DVD. Dodając do tego pełną kompatybilność wsteczną z tytułami z PSX'a i masę dzisiaj już kultowych tytułów ekskluzywnych, PS2 osiągnęło na rynku konsolowym sukces, który nie prędko zostanie powtórzony. Ostatnie modele urządzenia opuściły taśmę produkcyjną w 2012 roku, jednak do teraz mnóstwo graczy korzysta z PlayStation 2 na codzień, ogrywając swoje ulubione produkcje.

Na koniec pozwolę sobie umieścić film, który miłośnicy PS2 powinni kojarzyć bardziej niż dobrze. Usłyszmy to jeszcze raz! 

Dajcie znać w komentarzach, który tytuł na PlayStation 2 wspominacie najlepiej!


avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.