Platforma Mixer została zamknięta przez Microsoft!

Platforma Mixer została zamknięta przez Microsoft!

Mixer wystartował niecałe 4 lata temu pod nazwą Beam i zapowiadany był jako platforma transmisyjna oferująca "nową generacje streamingu". Zaskakującą wiadomością podzielił się właśnie wiceprezes gamingowej sekcji Microsoftu oraz szef xboxa, Phil Spencer, ogłaszając, że firma zdecydowała się na oficjalne zamknięcie usługi. 


Mixer, który miał być godnym rywalem dla Twitcha, niestety okazał się projektem nietrafionym. Microsoft postanowił zrezygnować ze swojego własnego, streamingowego dziecka na rzecz współpracy z platformą Marka Zuckerberga. Firma wciąż nie rezygnuje z wykładania pieniędzy na coraz bardziej popularną branżę, jednak od teraz zamierza skorzystać z pomocy Facebook Gaming, które to równocześnie stanie się oficjalnym partnerem transmisyjnym na konsolach Xbox One oraz Xbox Series X. Szef marki Xbox, zaznaczył, że Microsoft zamierza przenieść swoje siły przerobowe na prace nad swoją chmurą - xCloud.Sytuacja jest co najmniej niespodziewana, bowiem jeszcze w ubiegłym roku, Microsoft wyłożył mnóstwo pieniędzy na zasilenie Mixera ekskluzywnym kontraktem z Tylerem "Ninją" Belvinsem. Ten, miał przez najbliższe lata streamować tylko i wyłącznie dla wspomnianej platformy, jednak wszystko wskazuje na to, że umowa stała się nieważna, a popularny streamer będzie miał wolną rękę jeśli chodzi o wybór przyszłego serwisu.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.