YouTuberzy warci polecenia -

YouTuberzy warci polecenia - "Piotr Horzela - Opowiada"

Jest to już trzydziesty piąty wpis z serii "YouTuberzy warci polecenia" na naszej stronie. Od czasu jej powstania staramy się co tydzień prezentować Wam nowy, ciekawy kanał, który zasługuje na szczególną uwagę dzięki niebanalnej tematyce lub oryginalnemu stylowi prowadzenia. W zeszłym tygodniu polecaliśmy kanał "Maciej je", czyli kanał z vlogami kulinarnymi. Tym razem przygotowaliśmy coś zupełnie innego - kanał, który zdradzi wszystkie tajniki lasu i przekaże wiele ciekawych historii z nim związanych. Tym właśnie zajmuje się "Piotr Horzela - Opowiada ".


Kanał został założony w kwietniu 2011 roku. Na pierwszy film trzeba było jednak sporo poczekać, gdyż ten pojawił się dopiero pod koniec wakacji 2016 roku. Jego tytuł brzmiał "Leśne numerki" i opowiadał o numerowaniu ściętego drewna, które, jak się okazuje, ma swoje specjalne oznaczenia. Od tego czasu na kanale pojawiło się równo 50 filmów, które zostały obejrzane łącznie ponad 1,5 miliona razy! Do najciekawszych filmów na kanale leśnika należą: "Jak ściąć drzewo?", w którym YouTuber krok po kroku pokazuje, w jaki sposób profesjonalnie wycina się drzewa, "Słupki oddziałowe", z którego dowiemy się, co zrobić, gdy zgubimy się w lesie oraz "Co można a czego nie?", czyli poradnik, czego nie wolno robić w lesie. Pierwsza rzecz, która rzuci nam się w oczy, gdy będziemy oglądać film Piotra Horzeli, to ogromne zainteresowanie tematem, które wręcz bije od opowiadającego. Widać, że tematy powiązane z lasami to ogromna pasja YouTubera, którą postanowił się podzielić z innymi. Dzięki temu znaczna część widzów może zwiększyć swoje pojęcie na temat tego, jak działa system lasów, kto się nimi opiekuje oraz wiele fascynujących ciekawostek.

Wiedza, którą zdobędziemy na tym kanale, jest w stu procentach rzetelna i wynika nie tylko z ogromnej znajomości leśnika w tym temacie, lecz również z wieloletniego doświadczenia. YouTuber prowadzi również projekt "Las w Nas", w ramach którego zamieszkał wraz z Magdą Bębenek w Puszczy Knyszyńskiej. Relacje z ich działalności można obserwować zarówno na YouTube, jak również na Instagramie, gdzie codziennie pojawiają się nowe zdjęcia i relacje. Projekt został nominowany do nagrody "Travelery" w konkursie organizowanym przez National Geographic Polska. "Las w Nas" został zakwalifikowany do kategorii "projekt roku" i aby wygrać, wymaga głosów widzów. Jeżeli chcecie wesprzeć YouTubera w drodze po nagrodę, możecie oddać swój głos tutaj.Kanał Piotra Horzeli to zatem odpowiednie miejsce dla wszystkich, których fascynuje przyroda, a szczególnie drzewa i lasy. Z filmów na tym kanale można dowiedzieć się wielu ciekawostek, o których nie usłyszymy na lekcjach biologii, czy przyrody. Wiedza w połączeniu z talentem do ciekawego opowiadania, który z pewnością ma YouTuber, sprawia, że kolejne odcinki ogląda się bardzo przyjemnie i chętnie. Z pewnością na kanale znajdą coś dla siebie również ci, których lasy nie interesują, ponieważ nie tylko o nich jest mowa na kanale.Twórcę, poza kontem na YouTube śledzić można również w wielu innych mediach społecznościowych. Główną alternatywą dla serwisu video jest Instagram. Tam, w ramach wspomnianego wcześniej projektu, codziennie pojawiają się nowe zdjęcia oraz relacje, w których prowadzący przedstawiają życie w puszczy. Jeżeli jesteście ciekawi, jak to wygląda, koniecznie zajrzyjcie tutaj. YouTuber prowadzi również konto na Twitterze, gdzie pojawiają się informacje o nowych filmach. Aby zaobserwować je, kliknijcie tutaj. Leśnik prowadzi również swoją stronę internetową i fanpage, z których dowiecie się znacznie więcej nie tylko o prowadzącym, lecz również o jego planach i dokonanych już wyprawach. Dla tych, którzy wyjątkowo docenią działalność twórcy i będą chcieli go wesprzeć, założone zostało również konto na Patronite, gdzie można regularnie wpłacać wybraną kwotę. Kanał polecamy szczególnie osobom zainteresowanym przyrodą i naturą, lecz zapraszamy do zapoznania się z nim również osoby, które z tymi rzeczami nie mają nic wspólnego. Aby nie przegapić żadnego nowego filmu na tym kanale, koniecznie go zasubskrybujcie. Możecie to zrobić, klikając tutaj.

Mateusz Książek

Jestem uczniem liceum, organistą i skrzypkiem. Wolny czas zapełniam oglądaniem filmów na YouTube i muzyką.