Pierwszy w Polsce teledysk nagrany na żywo w 360° z udziałem fanów!

Pierwszy w Polsce teledysk nagrany na żywo w 360° z udziałem fanów!

Takiej rzeczy jeszcze nie widzieliśmy, a nikt wcześniej nie próbował stworzyć niczego podobnego. Polski raper Ten Typ Mes postanowił nagrać wideo do swojej najnowszej piosenki przy użyciu technologii 360°. Dodatkowo cały klip został utworzony przy pomocy fanów, a jego produkcja była transmitowana na żywo, tak aby widzowie mogli bezpośrednio zobaczyć jak powstaje nagranie
Wszystko miało miejsce 5 września na klatce schodowej jednej z warszawskich kamienic. To właśnie tam ustawiona została kamera 360°, która została wykorzystana do nagrania teledysku. Klip mógł zostać nakręcony tylko raz, więc nie było nawet mowy o jakichkolwiek powtórkach czy poprawkach. Po nagraniu pierwszej części na schodach kamienicy, raper przeniósł się na ustawioną przy budynku scenę, gdzie chwilę później odbył się jego koncert - także nagrywany w technologii 360°.


Na miejscu nagrania wideo pojawił się także Ravgor, który pokazał, jak od zaplecza wyglądał plan teledysku.

Klip do piosenki "Tymczasem (Poczuć się dobrze)" jest naprawdę wyjątkowym nagraniem. Teledysk pozwoli każdemu oglądającemu poczuć się, jakby był w tym samym miejscu, co artysta. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Mogliśmy już oglądać teledyski w 360°, widzieliśmy koncerty transmitowane na żywo za pośrednictwem Facebook'a, ale nikt wcześniej nie próbował połączyć obydwu rzeczy w ten sposób i na dodatek robiąc to tylko z jednym podejściem, jednocześnie pokazując to na livestreamie w internecie. Jest to na pewno przełomowy moment, a my już czekamy na kolejne takie produkcje!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.