Pierwszy rzut oka na nowy Ataribox!

Pierwszy rzut oka na nowy Ataribox!

Już od jakiegoś czasu Atari pracuje nad wypuszczeniem nowej konsoli. Pierwsze zajawki na temat nowego pudła dostaliśmy w zeszłym miesiącu. Wczoraj Atari postanowiło uchylić rąbka tajemnicy i podzielić się kilkoma dodatkowymi informacjami na temat nadchodzącego urządzenia.
Pierwsze informacje na temat nowej konsoli o nazwie Ataribox pojawiły się w trakcie czerwcowego E3. Jedyne co wtedy dostaliśmy, to 21-sekundowy teaser, który poza rozbudzeniem ciekawości fanów nie powiedział nam zbyt wiele. No, może tyle, iż nowa konsola podobnie jak Atari 2600 ma mieć drewnianą (lub stylizowaną na taką) obudowę.W mailu skierowanym do fanów Atari ujawniło wczoraj kilka dodatkowych szczegółów. I choć w dalszym ciągu pozostaje wiele niewiadomych, mgła tajemnicy wokół konsoli powoli zaczyna się przerzedzać. Konsola ma na celu przypaść do gustu zarówno starym, jak i nowym fanom Atari. Potwierdziły się domysły, iż Ataribox jak jego przodek będzie dostępny w wersji drewnianej, lecz również w wersji czarno-czerwonej. Konsola ma posiadać 4 porty USB, port HDMI oraz SD, a co chyba najważniejsze, obsługiwać ma zarówno klasyczne, jak i nowe gry Atari.  Na tę chwilę zespół Atari nie podał więcej szczegółów, takich jak specyfikacja konsoli, cena czy planowana data premiery. Pozostaje więc czekać na kolejną dawkę informacji. Co sądzicie o nowym Atariboxie?
avatar

Jakub Smuszko

Student filologii polskiej. Entuzjasta gier planszowych i e-sportu. W wolnych chwilach, kiedy nie pisze, lubi pogrywać - głównie w gry Blizzarda.

Minecraft już wkrótce z ogromną aktualizacją!

Kultowe Neverwinter Nights powróci w odświeżonej odsłonie!

Nowe ikony rang w Counter-Strike: Global Offensive!

Zobacz co działo się na Golden Joystick Awards 2017!

Disney ogłasza zamknięcie serwerów gry Marvel Heroes!

StarCraft 2 już dostępny za darmo!