Pierwsze wideo na YouTube przekroczyło próg 10 miliardów wyświetleń

Pierwsze wideo na YouTube przekroczyło próg 10 miliardów wyświetleń

Platforma YouTube została założona w 2005 roku. Od tamtego czasu serwis wielokrotnie zadziwiał potężnymi liczbami, jakie zdobywali twórcy oraz ich materiały. Teraz YouTube może pochwalić się kolejnym sukcesem - pewien film jako pierwszy przebił próg 10 mld wyświetleń.


Jeszcze ponad rok temu pozycję najpopularniejszego wideo na YouTube wciąż utrzymywał teledysk Luisa Fonsi „Despacito”. Wtedy też dość nieoczekiwanie z tronu zrzuciła go dziecięca piosenka - Baby Shark Dance - która w 4 lata uzbierała ponad 7 miliardów wyświetleń.

Baby Shark mocno przegonił konkurencję


Od tamtej chwili minęło niecałe półtora roku, a piosenka Baby Shark wciąż zalicza ogromne przyrosty wyświetleń. Tylko w ciągu roku wideo obejrzano kolejne 3 mld razy. W porównaniu do długoletniego „króla” Despacito, który w tym samym czasie nie zdobył nawet 1 mld przyrostu - twórcy Baby Shark mają się z czego cieszyć.Ta dziecięca rymowanka, ale i sam YouTube osiągnęli właśnie triumfalny kamień milowy. Baby Shark stał się pierwszym filmem platformy z 10 miliardami wyświetleń.

 

Dawid Ignasiak

Studiuję copywriting na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.