Tak wygląda pierwsza klasa e-sportowa [WIDEO]

Tak wygląda pierwsza klasa e-sportowa [WIDEO]

Temat e-sportu dla naszych czytelników nie powinien być obcy. Co jakiś czas staramy publikować dla Was treści, które zahaczają o tę tematykę. Dzisiaj zamiast zajmować się jakimś zwycięstwem polskiej drużyny czy zmianami w którymś z zespołów weźmiemy pod lupę szkołę ponadgimnazjalną, w której niedawno rozpoczął się drugi rok nauki w klasie o profilu... e-sportowym! Zanim zaczniecie marzyć o dostaniu się do tej klasy przeczytajcie ten artykuł. Zapraszamy.


Przenieśmy się zatem do Kędzierzyna Koźla, gdzie właśnie otwarta została klasa o profilu e-sportowym. Jest to pierwsza taka klasa w całej Polsce, więc mogłoby się wydawać, że ludzie pchają się drzwiami i oknami aby załapać się na jakieś miejsce. Czar jednak pryska jeśli poczyta się trochę o zajęciach szkolnych. Okazuje się bowiem, że uczniowie tej klasy wszelkie lekcje odbywają tak, jak inni ludzie z innych profilów, natomiast godziny poświęcone elektronicznemu sportowi traktowane są jako zajęcia dodatkowe i odbywają się po standardowym czasie nauki. Te jednak prowadzone są przez profesjonalnego trenera, który odpowiednio przygotowuje uczniów poprzez naukę koncentracji oraz komunikacji w grupie, która jest niezbędna do prawidłowego zgrania podczas meczu np.: w Counter Stike'u. Zapraszamy Was do materiału, który ukazał się kilka dni temu na stacji TVN w programie śniadaniowym "Dzień dobry TVN!", gdzie inicjator projektu, trener oraz uczniowie wypowiadają się na temat nauki na nietypowym profilu.

Kliknij w obrazek aby przejść do podstrony.

KLIKNIJ W TEN NAPIS, ABY ZOBACZYĆ WIDEO.


Jesteśmy bardzo ciekawi tego, czy klasa w przyszłości zacznie osiągać sukcesy w zakresie e-sportu na większą skalę niż dotychczas. Mamy nadzieję, że jeszcze usłyszymy o dzielnych śmiałkach, którzy postanowili wybrać za drogę życiową niesamowicie dynamicznie rozwijającą się gałąź sportu. Trzymamy kciuki za tamtejszych uczniów z Kędzierzyna Koźla i życzymy jak najlepszych wyników w nauce jak i w e-sporcie!

Co sądzicie na temat e-sportu i klasy powstałej w wyniku jego rozwoju? Piszcie w komentarzach, jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii na ten temat!


 

Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!