Tak wygląda pierwsza klasa e-sportowa [WIDEO]

Tak wygląda pierwsza klasa e-sportowa [WIDEO]

Temat e-sportu dla naszych czytelników nie powinien być obcy. Co jakiś czas staramy publikować dla Was treści, które zahaczają o tę tematykę. Dzisiaj zamiast zajmować się jakimś zwycięstwem polskiej drużyny czy zmianami w którymś z zespołów weźmiemy pod lupę szkołę ponadgimnazjalną, w której niedawno rozpoczął się drugi rok nauki w klasie o profilu... e-sportowym! Zanim zaczniecie marzyć o dostaniu się do tej klasy przeczytajcie ten artykuł. Zapraszamy.


Przenieśmy się zatem do Kędzierzyna Koźla, gdzie właśnie otwarta została klasa o profilu e-sportowym. Jest to pierwsza taka klasa w całej Polsce, więc mogłoby się wydawać, że ludzie pchają się drzwiami i oknami aby załapać się na jakieś miejsce. Czar jednak pryska jeśli poczyta się trochę o zajęciach szkolnych. Okazuje się bowiem, że uczniowie tej klasy wszelkie lekcje odbywają tak, jak inni ludzie z innych profilów, natomiast godziny poświęcone elektronicznemu sportowi traktowane są jako zajęcia dodatkowe i odbywają się po standardowym czasie nauki. Te jednak prowadzone są przez profesjonalnego trenera, który odpowiednio przygotowuje uczniów poprzez naukę koncentracji oraz komunikacji w grupie, która jest niezbędna do prawidłowego zgrania podczas meczu np.: w Counter Stike'u. Zapraszamy Was do materiału, który ukazał się kilka dni temu na stacji TVN w programie śniadaniowym "Dzień dobry TVN!", gdzie inicjator projektu, trener oraz uczniowie wypowiadają się na temat nauki na nietypowym profilu.

Kliknij w obrazek aby przejść do podstrony.

KLIKNIJ W TEN NAPIS, ABY ZOBACZYĆ WIDEO.


Jesteśmy bardzo ciekawi tego, czy klasa w przyszłości zacznie osiągać sukcesy w zakresie e-sportu na większą skalę niż dotychczas. Mamy nadzieję, że jeszcze usłyszymy o dzielnych śmiałkach, którzy postanowili wybrać za drogę życiową niesamowicie dynamicznie rozwijającą się gałąź sportu. Trzymamy kciuki za tamtejszych uczniów z Kędzierzyna Koźla i życzymy jak najlepszych wyników w nauce jak i w e-sporcie!

Co sądzicie na temat e-sportu i klasy powstałej w wyniku jego rozwoju? Piszcie w komentarzach, jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii na ten temat!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.