Rezigiusz i Ajgor Ignacy wśród celebrytów w kampanii przeciwsmogowej

Rezigiusz i Ajgor Ignacy wśród celebrytów w kampanii przeciwsmogowej

Pierwsze świąteczne reklamy już wystartowały, co oznacza, że zima zbliża się do nas wielkimi krokami. Jednak oprócz świątecznych uniesień i radosnych chwil z najbliższymi oznacza to także sezon grzewczy i zwiększoną emisję smogu. Polscy celebryci, aktorzy, artyści i YouTuberzy zebrali się, by wspólnie przekonać do zadbania o nasze środowisko w nadchodzących miesiącach.


Nie jest tajemnicą, że w Polsce powietrze jest tej najgorszej jakości. Ma na to wpływ wiele czynników i przyzwyczajeń, których zmiana może dać bardzo dobry efekt. Przede wszystkim jednak chodzi tutaj o zmianę mentalności i świadomości Polaków, którą kampania Pierwsza Doba Bez Smogu chce wywołać.

Chcąc udowodnić, że tylko razem możemy coś zmienić, kampania ma na celu samodzielne zebranie przez Polaków pierwszej doby bez smogu. Dlatego już na starcie aż 50 ambasadorów zaangażowało się w akcję pro bono i zebrało łącznie 45 minut bez smogu. Wśród nich znaleźli się ReZigiusz, Ajgor Ignacy, Mrozik, Magda Gessler, Rafał Sonik, Krzysztof Ibisz, Julia Wieniawa, Robert Korzeniowski czy Małgorzata Foremniak.


Warto przyłączyć się do akcji i dołożyć kilka chwil od siebie bez smogu. Można to zrobić nagrywając film, na którym wstrzymujecie powietrze, a potem wstawić go na Instagrama i oznaczyć @wstrzymajsmog. Każdy dodany w ten sposób wstrzymany oddech automatycznie doda się do głównego zegara, który widoczny jest na stronie kampanii. Ma on wybić równe 24 godziny - ale to dopiero początek walki ze smogiem.

Warto zajrzeć na pierwszadobabezsmogu.pl, bo można tam zobaczyć nie tylko jak Rezigiusz wstrzymuje oddech, ale także posłuchać prostych rad od znanych osób, które mogą mieć pozytywny wpływ na otoczenie oraz nas samych.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.