PewDiePie zbanowany w Chinach!

PewDiePie zbanowany w Chinach!

Żyjąc w demokratycznym państwie trudno nam sobie wyobrazić sytuację, w której zostajemy zbanowani za wykonanie mema z politykiem w roli głównej. Tak jednak dzieje się w Chinach i PewDiePie doświadczył tego na własnej skórze. 


Popularność Felixa jest na tyle ogromna, że najmniejszy kontrowersyjny czyn przez niego wykonany szybko rozprzestrzenia się wśród internetowej (i nie tylko) społeczności. Twórca podpadł właśnie chińskiemu rządowi - cenzura panująca w komunistycznym państwie rządzi się swoimi prawami i tamtejsi użytkownicy nie mają już możliwości wyszukania w sieci hasła "PewDiePie".

Niby niewinny obrazek... Przez tego mema PewDiePie został zbanowany w Chinach.


Co takiego zrobił PewDiePie? Z perspektywy europejskich czy amerykańskich internautów nic złego. Na materiale wideo pokazał mem porównujący sekretarza generalnego Chin Xi Jinpinga do Kubusia Puchatka. Ta kultowa postać nie jest w tamtym kraju zbyt dobrze widziana.Felix poinformował o całej sprawie za pośrednictwem innego filmu. Mężczyzna nie przejął się zbytnio sytuacją i zaczął szydzić z Barta Bakera - amerykańskiego "twórcy" wykonującego materiały propagandowe dla Chińskiej Republiki Ludowej.Afera świetnie obrazuje skrajności panujące w różnych częściach globu, lecz nie jest to czas i miejsce na rozwijanie tego typu tematów. Pozostaje jedynie radować się, że w Polsce nie musimy obawiać się podobnych restrykcji.

 

Co sądzicie o zamieszaniu na linii PewDiePie - Chiny? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.