PewDiePie zamierza usunąć swój kanał na 50 milionów subskrypcji

PewDiePie zamierza usunąć swój kanał na 50 milionów subskrypcji

Najpopularniejszy YouTuber na świecie - Felix Kjellberg, szerzej znany jako PewDiePie, to osoba, która już teraz zapisała się na kartach historii serwisu YouTube. Po pierwsze - jest to użytkownik z największą ilością subskrypcji (ponad 49 milionów), po drugie -  jest to twórca z oryginalną i unikalną zawartością jaką publikuje na swoim kanale od kilku lat. Niestety, być może już niedługo jego profil przestanie istnieć.


Wszystko to za sprawą filmu, który wczoraj wrzucił na swój kanał. Nosi on jednoznaczną nazwę - "DELETING MY CHANNEL AT 50 MILLION." Wiele osób mogłoby uznać to za tzw. clickbait, gdyż na pierwszy rzut oka decyzja jakoby Felix miałby usunąć konto po osiągnięciu pułapu 50 milionów subskrypcji wydaje się niedorzeczna, a i on sam często takie sztuczki stosował. Niestety, wszystko wygląda na to, że już niedługo kanał "PewDiePie" przestanie istnieć.

pewdiepie-youtubeDwa tygodnie temu PewDiePie ogłosił pierwszą w swojej historii dłuższą przerwę z nagrywaniem filmów. Jeśli chcecz dowiedzieć się skąd ta decyzja, kliknij tutaj.


Wróćmy jednak do sedna problemu. Głównym tematem poruszonym przez twórcę jest niezrozumiała polityka samego serwisu YouTube. Wszystko zaczęło się w momencie nagrywania przez niego daily vlogów. Zauważył, że wyświetlenia pod większością z nich nie przekraczały nawet dwóch milionów wyświetleń, co dla niego jest naprawdę żenującym wynikiem i przez dłuższy czas zastanawiał się co robi nie tak, że ludzie nie "klikają" w miniaturki z jego filmami. Po przemyśleniach i analizach doszedł do wniosku, że wina nie stoi bezpośrednio po jego stronie, lecz ponosi ją powoli wprowadzana nowa polityka serwisu YouTube.

Zakładka "subskrypcje" została odsunięta na bok i dotarcie do osób, które naprawdę chce się oglądać jest utrudnione, a zamiast tego na siłę wciskane są pozycje, które mają chwytliwy obrazek i tytuł. PewDiePie nie potrafi zrozumieć tego, że filmy, na które on i wielu innych twórców poświęcają mnóstwo czasu są ukrywane, a ludzie, którzy właśnie dla nich kliknęli w przycisk "subskrybuj" u danego twórcy nie widzą ich od razu, tylko podsyłane są im te, które ich wcale nie interesują. Zapraszamy do obejrzenia całego materiału Felixa, gdyż można wyciągnąć z niego naprawdę daleko idące wnioski. Kilku użytkowników postarało się i stworzyło polskie napisy, więc możecie śmiało wchodzić i nie bać się, że czegoś nie zrozumiecie:


PewDiePie oznajmił również, że w żaden sposób nie zamierza się poddać. Skoro serwis sam chce "zabić" jego kanał i powoli prowadzić do coraz niższych wyników jeśli chodzi o wyświetlenia, to sam twórca postanowił zrobić to wcześniej i po osiągnięciu pułapu 50 milionów subskrypcji usunąć swój główny kanał i rozpocząć przygodę na nowo. Przekonamy się o tym już niedługo.

Co sądzicie o słowach YouTubera? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.