PewDiePie stracił kontrakt z Disneyem!

PewDiePie stracił kontrakt z Disneyem!

Słynie z nieprzeciętnego poczucia humoru i mimo, że jego widzowie doskonale je znają i nie zawsze traktują go poważnie, tym razem wpadł w tarapaty. Jeden z największych i najbardziej kontrowersyjnych YouTuberów na świecie - PewDiePie stracił właśnie intratny kontrakt z Maker Studios od Disneya.


Jak poinformował dzisiaj amerykański Business Insider, wielokanałowa sieć Maker Studios (kupiona przez Disneya w 2014 za niebagatelną sumę 675 milionów dolarów) postanowiła zakończyć współpracę z 27-letnim YouTuberem PewDiePie. Wszystko za sprawą treści, które sieć MCN uznała za niestosowne. W rozmowie z Business Insiderem, rzecznik prasowy sieci powiedział: Pomimo tego, że Felix jest postacią zuchwałą i prowokacyjną, tym razem posunął się o krok za daleko (...). Maker Studios podjęło decyzję o zakończeniu współpracy pomiędzy nami." 

Według przeglądu kanału PewDiePie przeprowadzonego przez Wall Street Journal, YouTuber zamieścił 9 filmów, których pojawiają się antysemickie żarty, a także treści nazistowskie. Ponadto, w ostatnim czasie Felix zamieścił film, w którym pokazuje na przykład Chrystusa mówiącego, że Hitler nie zrobił nic złego czy taki, w którym dwóch Hindusów trzyma tabliczkę z napisem "Death to all Jews".YouTuberowi zarzuca się, że wynajął tych dwóch mężczyzn przez platformę Fiverr, która umożliwia między innymi samodzielne zlecanie zadań, sprzedaż, jak również oferowanie usług. Felix tłumaczy się z kolei krótkim oświadczeniem opublikowanym na Tumblrze, w którym pisze między innymi tak: Chciałem pokazać jak zwariowany jest nasz współczesny świat, a w szczególności niektóre serwisy online.

Trzy z dziewięciu wcześniej wspomnianych filmów zostały już usunięte, natomiast z powyższego filmu Google zdjęło reklamy. Jest to pierwszy taki przypadek w dziejach całego kanału PewDiePie, gdzie film został pozbawiony możliwości zarabiania na reklamach. Jednak jak podkreślają przedstawiciele sieci Maker Studios, należącej do Disneya, nie chcą oni być kojarzeni z takimi treściami.

A czy Ty znasz dobrze PewDiePie i myślisz, że wiesz o nim wszystko? Sprawdź się w naszym quizie!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.