PewDiePie sprzeciwia się YouTube! Twórca zacznie teraz streamować na Twitchu

PewDiePie sprzeciwia się YouTube! Twórca zacznie teraz streamować na Twitchu

W zeszłym miesiącu informowaliśmy Was o rosnącej liczbie firm, które ściągają swoje reklamy z YouTube'a, ze względu na wyświetlanie ich przed filmami dotyczącymi antysemityzmu oraz organizacji terrorystycznych. Więcej w tej sprawie znajdziecie tutaj. Cała sytuacja odbiła się oczywiście na twórcach i ich dochodach z prowadzenia kanału. Głos zabrał PewDiePie, który po raz kolejny komentuje zachowanie firmy Google. 


Jak już wszyscy wiemy, Felix został niedawno oskarżony o propagowanie treści antysemickich, co wpłynęło na utratę jego kontraktów z Disney'em oraz z samym YouTubem, dla którego PewDiePie przygotował drugi sezon swojego serialu. Nie jest to jedyna rzecz, która go denerwuje. Problem z reklamami również nie jest mu obojętny, ponieważ tak samo jak inni YouTuberzy - stracił przez to pieniądze. Sam przyznał, że dla niego utracona kwota nie jest tak ważna, lecz dla mniejszych twórców może ona być znacząca.

We wczorajszym materiale twórca wyznał, że w jego opinii YouTube zamienia się w telewizję i przestaje być miejscem wolnym w wyrażaniu swoich poglądów. PewDiePie zapewnił nas o tym, że nie przestanie kręcić filmów tylko ze względu na zarobki, ponieważ kocha to robić. Nie pozostał on jednak obojętny i ogłosił, że już w najbliższą niedzielę będziemy mogli zobaczyć go na kanale na platformie Twitch. Felix startuje z nowym projektem, który ma być internetowym show na żywo. Transmisję zobaczycie tutaj.

Pierwsza wersja filmu została usunięta, ze względu na wyłączenie opcji monetyzacji przez YouTube. Materiał jednak ponownie pojawił się na kanale PewDiePie'a.
avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.