PewDiePie traci umowę z YouTube w ramach jego własnego serialu!

PewDiePie traci umowę z YouTube w ramach jego własnego serialu!

 

Dziś dosłownie cały internet obiegła informacja o tym, że Disney zakończyło współpracę z największym na świecie YouTuberem - PewDiePie'em. To jednak nie koniec problemów tego twórcy...


O samej sprawie dotyczącej zakończenia współpracy pomiędzy Disney'em a Felixem przeczytacie w naszym dzisiejszym artykule, do którego przejdziecie klikając tutaj. Po kilku godzinach od ogłoszenia tej wiadomości, na światło dzienne wyszła informacja mówiąca o tym, że YouTube także postanowiło w pewien sposób odłączyć się od kooperacji z "Pewdsem". Skąd ta decyzja?

pewdiepie_koniec

Dokładanie tak samo jak w przypadku Disney'a, chodzi tu antysemickie żarty jakich dopuścił się YouTuber w swoich ostatnich materiałach. Felix zamieścił między innymi film, w którym pokazuje dwóch Hindusów trzymających tabliczkę z napisem "Death to all Jews".

Konsekwencją tego jest fakt, że nie powstanie zapowiadany już kilka miesięcy temu i prawdopodobnie częściowo nagrany drugi sezon serialu "Scare PewDiePie". Pierwszy sezon tego płatnego i publikowanego na "YouTube Red" programu obejmował 10 odcinków i cieszył się naprawdę sporą popularnością.

scare_pewdiepie

Tak brzmi oficjalny komunikat YouTube o zakończeniu współpracy w ramach serialu:
We’ve decided to cancel the release of ‘Scare PewDiePie’ season 2 and we’re removing the PewDiePie channel from Google Preferred.

Google Preferred to oficjalny program YouTube, który polega na dostępie użytkowników do materiałów płatnych. To właśnie z niego korzystał PewDiePie w ramach publikacji jego serialu. Jak możemy wyczytać w powyższym komunikacie, YouTuber nie ma już możliwości korzystania z programu, ponieważ jego kanał został po prostu usunięty...

 

A czy Ty znasz dobrze PewDiePie i myślisz, że wiesz o nim wszystko? Sprawdź się w naszym quizie!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.

Mniej Więcej wystartowało z bardzo dobrym wynikiem!

Organizacja Virtus.pro sprzedana za 100 mln dolarów!

Bardzo dobre przyjęcie zwiastuna "Pitbull. Ostatni pies". Będzie rekord?

Poznaliśmy nową jednostkę czasu według Facebooka!

Kasia tłumaczy, dlaczego zrobiła pozwolenie na broń

SA Wardęga ostro o Deynn i Majewskim. Ujawnia nowe informacje!