PewDiePie zapowiada przerwę od YouTube

PewDiePie zapowiada przerwę od YouTube

PewDiePie opublikował właśnie materiał, na którym zapowiedział przerwę od YouTube. Twórca podaje dwa główne powody swojej decyzji - są nimi ogólne zmęczenie oraz polityka portalu niepozostawiająca mu wyboru. 


Felix Kjellberg to niewątpliwie jedna z najbardziej popularnych i wpływowych osób na globalnej scenie YouTube. Nic więc dziwnego, że decyzja twórcy o tymczasowym odejściu z platformy wywołała tak ogromne poruszenie.

PewDiePie wypowiedział do kamery następujące słowa:
Myślę, że teraz jest idealny moment, by ogłosić coś bardzo ważnego. Od początku przyszłego roku robię sobie przerwę od YouTube. Ta decyzja jest ostateczna.

Powyższe oświadczenie robi jeszcze większe wrażenie w momencie, kiedy uświadomimy sobie, że Felix nie miał żadnej dłuższej przerwy od 2011 roku - wtedy w regularnym publikowaniu treści przeszkodziły mu studia. Jakie powody stoją za decyzją influencera?Przede wszystkim twórca czuje się "bardzo zmęczony" i raczej bez cienia wątpliwości, że stan YouTubera wyjaśnić można coraz niebezpieczniejszą polityką portalu. PewDiePie dosyć krytycznie wypowiedział się o uaktualnionych zasadach dotyczących publikowania materiałów zawierających wulgarny język.

Twórca twierdzi, że "problemu nie stanowi sama zasada, ale sposób jej przestrzegania przez YouTube". Frustracja Felixa wydaje się być więc uargumentowana personalnymi doświadczeniami z regulaminem platformy.

Nie wiadomo na jak długo PewDiePie "zniknie" z YouTube. Możemy mówić równie dobrze o tygodniu, jak i kilku miesiącach.

 

Co sądzicie o decyzji Felixa? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.