Dziesiątki tysięcy osób podpisały petycję o usunięciu PewDiePie z YouTube

Dziesiątki tysięcy osób podpisały petycję o usunięciu PewDiePie z YouTube

Jakiś czas temu głośno było na temat zamachu w Nowej Zelandii, podczas którego zginęło 50 osób. Sprawca ataku podczas dokonywania nieodwracalnych czynów wspomniał o PewDiePie'u i zachęcił do jego subskrybowania. Niektórzy internauci uważają, że YouTuber przyczynił się do ataku i chcą, aby zniknął on z YouTube.

Felix od samego początku był zaskoczony zachowaniem terrorysty, który powołał się właśnie na niego podczas ataku w Nowej Zelandii. YouTuber skomentował całe wydarzenie za pośrednictwem swojego Twittera.Niektórzy internauci uważają jednak, że PewDiePie przyczynił się do ataku przez tworzenie materiałów o charakterze rasistowskim i chcą, aby Felix zniknął z serwisu. W ostatnich dniach powstała petycja w tej sprawie. Na ten moment została już podpisana przez ponad 75 tysięcy osób.  Twórczyni petycji przypomniała także o poprzednich kontrowersjach związanych z produkcjami Felixa i zaapelowała, aby jego kanał został usunięty na dobre. 

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.