PewDiePie będzie streamował tylko na YouTube

PewDiePie będzie streamował tylko na YouTube

Prawie równy rok po tym, jak PewDiePie ogłosił swoje partnerstwo z małym serwisem streaming'owym DLive, podpisał on właśnie kontrakt na ekskluzywną współpracę z YouTube. Platforma Susan Wojcicki nie spoczywa na laurach w pozyskiwaniu coraz grubszych, internetowych ryb, a YouTube, staje się tym samym coraz poważniejszym zawodnikiem na rynku transmisyjnym.


Przygoda Felixa Kjellberg'a z serwisem DLive, dobiegła właśnie końca, a najpopularniejszy twórca wideo na świecie, migruje na YouTube. Rynek przez lata zdominowany przez Twitch, powoli staje się coraz poważniejszym polem konkurencji, wraz ze wzrostem platform, takich jak Mixer, Facebook czy YouTube właśnie. Wszystkie wspomniane serwisy poświęcają ostatnio mnóstwo czasu, a przede wszystkim pieniędzy na to, aby pozyskać jak największych internetowych kreatorów. Pozyskanie PewDiePie'a przez Youtube z pewnością jest dobrym ruchem ze strony amerykańskiej platformy, bowiem twórca zapowiada dużą regularność streamów w bieżącym roku. Transmisje na żywo to aspekt, na którym zamierzam się mocno skupić w 2020 oraz w ciągu kilku najbliższych lat. Partnerstwo z YouTube oraz bycie na pierwszej linii frontu jeśli chodzi o testowanie najnowszych funkcji serwisu, jest ekscytujące i daje mi nadzieję na dobrą współpracę - powiedział TwórcaJeśli śledzicie transmisje Felixa, macie więc dość duży powód do radości, bowiem wygląda na to, że w najbliższym czasie twórca będzie mocno aktywny w tym aspekcie swojej działalności.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.