Transparenty z polskimi przekleństwami w PES 2018 - o co chodzi?

Transparenty z polskimi przekleństwami w PES 2018 - o co chodzi?

Nie od dziś wiadomo, że w świecie multimedialnej rozgrywki, o miano najlepszej gry piłkarskiej z prawdziwego zdarzenia walczą FIFA od Electronic Arts i PES od Konami. Oczywiście większą sławą i wzięciem cieszy się FIFA, niemniej produkcja japońska również ma wiele zalet i nie bez powodu przez wielu nazywa jest symulatorem z prawdziwego zdarzenia - także jeśli chodzi o rzeczy jakie możemy zobaczyć na wirtualnych trybunach.


Ostatnio w sieci pojawił się zrzut ekranu z gry Pro Evolution Soccer 2018, na którym widać transparent z pewnym popularnym niecenzuralnym polskim hasłem często pojawiającym się na meczach naszej rodzimej ligi czy reprezentacji. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że hasło to średnio nadaje się do przekazywania go dalej i umieszczania jako wizytówki polskich kibiców w grze.

Wielu zastanawiało się czy faktycznie Konami świadomie zdecydowało się na taki krok i nie sprawdziło co owe hasło znaczy. Okazało się jednak, że najnowsza odsłona PESA (jak z resztą i poprzednie) umożliwia wygenerowanie własnych napisów na stadionach i powyższe zdjęcie jest właśnie tego efektem, także nic nie wskazuje na to by faktycznie taki napis znaleźć się w standardzie finalnej wersji gry. Co ciekawe w sieci pojawiają się również inne podobne transparenty dotyczące np. zwolnienia aktualnego trenera Arsenalu, które szybko zyskują popularność, lecz i one są jedynie wymysłem fanów także wszyscy oburzeni mogą spać spokojnie.


avatar

Piotr Gołaś

Student administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!

Trwa wielka wyprzedaż na GOG.com!