Paweł Jumper został uwieczniony w Cyberpunk 2077

Paweł Jumper został uwieczniony w Cyberpunk 2077

W najnowszej grze CD Projektu wciąż odnajdywane są coraz to ciekawsze easter eggi. W Cyberpunku nie zabrakło licznych nawiązań do poprzednich gier studia czy kilku niespodzianek z polskimi celebrytami w roli głównej. Na długiej liście znalazł się także hit polskiego Internetu — Paweł Jumper.


Użytkownikom konsol nie jest do śmiechu. Kiedy ich PC-towi koledzy przemierzają ogromny świat gry w poszukiwaniu wyzwań i ciekawostek — twórcy Cyberpunka 2077 zjawiają się ze specjalnymi przeprosinami dla graczy konsolowych.

Miejmy nadzieję, że ta sprawa zostanie szybko naprawiona, bo w Cyberpunkowym świecie nie brakuje rozrywki. Na długiej liście odkrytych easter eggów znalazła się już Płotka Geralta z Rivii, banery z wizerunkiem Patryka Rojewskiego, czy Hideo Kojima, japoński projektant gier zagadajujący ludzi na kanapie.Wśród polskich akcentów znalazł się także hołd dla Pawła Jumpera. Na dachu jednego z budynków gracze znaleźli ciekawą scenografię — motor i leżące obok ciało niejakiego Pablo Jumpera. Obraz ten jest oczywiście nawiązaniem do legendarnego wideo z Pawłem pokonującym na swoim rowerze półtorametrową rampę.

Nieopodal ciała leży plecak, a w nim notatka z gratulacjami i koordynatami pewnego miejsca. Wprowadzając liczby w Google Maps, szybko natrafiamy na wieś Raciniewo, gdzie został nagrany klip.

Nie zapominajmy, że rok temu pojawiła się ulepszona wersja filmu!


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.