Pamiętacie akcję Rezimy Dobrem? Właśnie DZIŚ otwarto rehabilitacyjny plac zdrowia i zabawy dla dzieci

Pamiętacie akcję Rezimy Dobrem? Właśnie DZIŚ otwarto rehabilitacyjny plac zdrowia i zabawy dla dzieci

1 czerwca 2016 roku. ReZigiusz z pomocą całej internetowej społeczności zbiera ponad 300 tysięcy złotych na wybudowanie specjalnego rehabilitacyjnego placu zabaw dla dzieci w ośrodku Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Dziś YouTuber razem z dyrektorem szpitala oficjalnie otworzył plac zdrowia i zabawy.


378 dni po zakończeniu akcji, 294 dni po przekazaniu pieniędzy władzom szpitala na sfinansowanie placu zdrowia i zabaw. Tyle czasu zajęło podjęcie wszystkich formalnych działań i finalnie, zagospodarowanie przestrzeni, która jeszcze zeszłej wiosny wyglądała tak, jak możecie zobaczyć na obrazku poniżej:

Po lewej: teren ośrodka GCZD rok temu. Po prawej: wybudowany z pieniędzy z akcji plac zdrowia i zabawy.

YouTuberzy wsparli akcję Rezimy Dobrem! Kliknij i zobacz zdjęcia.


Na uroczystym otwarciu nie zabrakło przedstawicieli mediów, władz szpitala oraz samego zainteresowanego - Remigiusza - który razem z dyrektorem ośrodka odsłonił pamiątkową tablicę na płocie placu zabaw. Następnie YouTuber cierpliwie pozował do zdjęć z małymi pacjentami, którzy na tę dzisiejszą, specjalną okazje przygotowali małe przedstawienie. Nie zabrakło również wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, które na pewno zapisze się w kartach historii górnośląskiego szpitala.Już niedługo możemy się spodziewać kolejnej odsłony akcji Rezimy Dobrem, co w dniu dzisiejszym potwierdził jej inicjator -  Zaangażowanie ludzi i autentyczna pomoc zachęcają mnie do dalszego działania i pewnie już niebawem zaczniemy planować kolejną edycję akcji ReZimy Dobrem - powiedział dzisiaj YouTuber.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko przyklasnąć i pogratulować udanej akcji, która miejmy nadzieje będzie motorem napędowym do kolejnych, tak szlachetnych akcji.


Wojtek Andree

Współzałożyciel portalu APYnews.pl. Zainteresowany tematyką produkcji video jak i podróżowania. Z YouTube żyje razem już prawie ósmy rok.

Organizacja Virtus.pro sprzedana za 100 mln dolarów!

Bardzo dobre przyjęcie zwiastuna "Pitbull. Ostatni pies". Będzie rekord?

Poznaliśmy nową jednostkę czasu według Facebooka!

Kasia tłumaczy, dlaczego zrobiła pozwolenie na broń

SA Wardęga ostro o Deynn i Majewskim. Ujawnia nowe informacje!

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!