Pac-Man doczeka się produkcji kinowej

Pac-Man doczeka się produkcji kinowej

Ostatnio coraz więcej popularnych serii gier doczekuje się własnych odpowiedników kinowych. Tym razem przyszła kolej na Pac-Mana. Kultowa gra już niedługo otrzyma własny film live-action.


Serwis The Hollywood Reporter zapowiedział niedawno, że kolejna popularna gra otrzyma własną produkcję kinową. Animator Małej syrenki oraz producent filmu Sonic. Szybki jak błyskawica - Chuck Williams - przygotowuje już scenariusz do historii o... Pac-Manie. Chociaż nie wiadomo jeszcze o czym dokładnie będzie ona opowiadać, to z pewnością będzie to oryginalny koncept. Producentami tego projektu zostali: Manu Gargi, Andrew Calof i Justin Baldoni.

Jak wiadomo, seria gier Pac-Man nie przedstawia ludzkiego bohatera, więc z pewnością dostaniemy hybrydę animacji oraz live-action. Z resztą jak w przypadku m.in. Sonica. Zapewne Pac-Man będzie musiał stoczyć walkę ze złymi duchami z pomocą ludzkich przyjaciół. Jednak to na razie tylko przypuszczenia.Historia gry zręcznościowej Pac-Man rozpoczyna się już w 1980 roku, gdzie została wyprodukowana i wydana przez Namco. Osobą odpowiedzialną za jej rozwój był Tōru Iwatani. Tytuł na początku brzmiał Pakku-man, następnie Puck Man - co nie przyjęło się dobrze w krajach anglojęzycznych z powodu zbyt dużego podobieństwa do popularnego wulgaryzmu. Dlatego też jako ostateczną formę przyjęto Pac-Man, którą kojarzy już każdy gracz.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.