Scam w reklamach na YouTube zyskuje na popularności

Scam w reklamach na YouTube zyskuje na popularności

Internet to miejsce, gdzie wiara we wszystko, co jest napisane bywa zgubna. Mowa tu przede wszystkim o tzw. fake newsach, które w dzisiejszych czasach są niestety plagą i walka z nimi przypomina bój z wiatrakami. Podobnie jest z reklamami typu scam - przed spotami filmowymi pewnego produktu chcielibyśmy Was właśnie ostrzec. 


W sprawie chodzi o Overwatcha, a dokładniej - o jego mobilny odpowiednik. Jak wiemy, "smartfonowej" wersji strzelanki Blizzarda  nie ma, ale nie wszyscy muszą zdawać sobie z tego sprawę. Tę niewiedzę wykorzystali oszuści, którzy przygotowali fałszywą reklamę wspomnianej gry i puścili w eter. Po kliknięciu w spot, użytkownik zostaje przeniesiony na stronę internetową, gdzie zostaje poinformowany, że... mobilny Overwatch nie istnieje.

Grafika prezentująca przykładowy kadr z fałszywej reklamy


Wszystko wydaje się niezbyt groźne, ale nie wiadomo czy proces przechodzenia na wspomnianą witrynę jest w jakikolwiek sposób zabezpieczony. Być może przy przekierowywaniu nasze urządzenie zarażane jest wirusem, lecz tego na ten moment nie wiemy i raczej nie warto tego sprawdzać. Jeśli zauważycie tego typu reklamę, to natychmiast ją zgłaszajcie, by jak najmniej osób zostało "ofiarami" oszustwa.

Źródło: YouTube 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.