Oto zwiastun filmu dokumentalnego o Żabie Pepe

Oto zwiastun filmu dokumentalnego o Żabie Pepe

Memy są istną sztuką XXI wieku, która (co wspaniałe) jest równie powszechna, co ulotna. Meta gorących w danej chwili meme formatów zmienia się praktycznie każdego dnia, jednak zdarza się, że niektóre z nich, zostają z nami na wiele lat. Przykładem jest Pepe, który doczekał się własnego filmu dokumentalnego. 


Wizerunek Pepe powinien być znany większości internautów, bowiem na porządku dziennym potrafi kilkukrotnie mignąć na ekranach naszych komputerów czy smartfonów. Memogenny płaz oryginalnie pochodzi z serii komiksów z 2005 roku zatytułowanej Boy's Club, a kilka lat później, jego memiarski potencjał został dostrzeżony przez użytkowników forum 4chan, którzy w dużej mierze przyczynili się do jego dzisiejszej pozycji. Pepe zdążył przez ostatnie 10 lat urosnąć do miana kultowego bohatera internetowej popkultury, którego fenomen jest na tyle interesujący, iż stał się tematem filmu dokumentalnego pod tytułem "Feels Good Man". Film przybliży nam genezę powstania popularnego bohatera, a dokładnie jego kompletnie niespodziewane wymknięcie się spod kontroli. Produkcja zadebiutowała podczas corocznego festiwalu Sundance, na którym została odebrana bardzo pozytywnie, zdobywając 1. miejsce w jednej z kategorii dla filmów dokumentalnych. Premiera Feels Good Man przewidziana jest na 4 września 2020 roku. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.