Oto najpopularniejsze emoji 2021 roku

Oto najpopularniejsze emoji 2021 roku

The Unicode Consortium przedstawiło najczęściej używane emoji w 2021 roku. Jesteście ciekawi jakie emotki wybierali użytkownicy? Sprawdźcie sami!


Emotikony choć używane są przez niemal wszystkich, spora część z nich cały czas dzieli internetową społeczność. Nie inaczej jest tym razem, ponieważ najchętniej używaną emoji 2021 roku były "łzy radości" 😂. Popularne emoji stanowiło 5% wszystkich emoji użytych w 2021 roku w sieci. Na podium znalazło się także "czerwone serce" ❤️ oraz ze znacznie mniejszą liczbą użyć "turlająca się po ziemi ze śmiechu emotka" 🤣. Oto TOP 10 emotikon 2021 roku na świecie:

Źródło: Unicode


Jak podaje dodatkowo Unicode, na świecie dostępnych jest łącznie ponad 3,5 tysiąca emoji. Co jednak ciekawe, pierwsze 100 najpopularniejszych emoji stanowiło 82% wszystkich używanych buziek. W porównaniu z ostatnim rankingiem, czyli z 2019 roku, z zestawienia TOP10 zniknęło jedynie emoji "dwóch serc" 💕. Największy awans zaliczył natomiast "Tort" 🎂, który ze 113. pozycji awansował na 25. miejsce

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.