Oto najchętniej oglądani vlogerzy z kwietnia! #2

Oto najchętniej oglądani vlogerzy z kwietnia! #2

Który vloger osiągnął w kwietniu największą liczbę wyświetleń, a którego twórczość w ogóle nie cieszyła się zainteresowaniem w minionym miesiącu? Na te pytania pozwoli nam odpowiedzieć najnowszy raport firmy Sotrender, który wraca w nowej, odświeżonej formie graficznej. NAJWIĘCEJ SUBSKRYPCJI


Masa spadków, praktyczny brak awansów - tak można w skrócie określić kwietniową sytuację vlogerów. Na pierwszym miejscu bez jakichkolwiek zmian Sylwester Wardęga, który jednak od dłuższego czasu nie może poszczycić się znacznym przyrostem widzów. Na drugim miejscu Karolek ze wzrostem subskrypcji o 2%. Podium zamyka Nitro, u którego możemy zauważyć przyrost na poziomie mniej niż jednego procenta.


NAJWIĘCEJ WYŚWIETLEŃ


Na pierwszym miejscu bezprecedensowo stoi ekipa z kanału Ponki, której materiały w kwietniu obejrzane zostały ponad 15 milionów razy. Tuż za nią SexMasterka - dzięki hitowi w postaci piosenki pochwalić może się ponad 11 milionami wyświetleń w minionym miesiącu. Podium zamyka kanał TVGRY.


NEGATYWNY ODBIÓR


Teledysk SexMasterki odbił się dużym echem w internecie - w większości przypadków bardzo negatywnym, więc nic dziwnego, że to właśnie ona zajmuje czołowe miejsce w tej kwestii. W kwietniu na jej kanale zostawiono ok. 410 tys. łapek w dół. Na drugiej pozycji Gargamel, pod którego materiałami zebrało się w minionym miesiącu ponad 235 tys. negatywnych ocen. Podium zamyka kanał Maćka Dąbrowskiego - ok. 233 tys. łapek w dół.


NAJLEPSZE WIDEO


Najchętniej oglądanym materiałem w kwietniu okazał się teledysk SexMasterki, który obejrzany został trochę ponad 8 milionów razy. Na drugim miejscu film ekipy Ponki z łączną liczbą wyświetleń ok. 1,3 miliona. Trzecim najczęściej odtwarzanym klipem był w minionym miesiącu ten zamieszczony u Marcina Malczyńskiego, gdzie porównywana była dawniejsza i współczesna Wielkanoc.W ciągu najbliższych dni opublikujemy również analizy poszczególnych kategorii – Gaming, Rozrywka oraz Lifestyle. Jeśli podobają Wam się analizy raportów Sotrender, koniecznie dajcie znać w komentarzu!

Pełen raport dostępny tutaj.

 


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.