Oto ile zarobił Ninja na kodzie twórcy Fortnite

Oto ile zarobił Ninja na kodzie twórcy Fortnite

Ninja podczas transmisji na żywo podzielił się informacją o zarobkach pochodzących z kodu twórcy Fortnite. Dodatkowo wyciekły przybliżone dane dotyczące jego ogólnych przychodów "z gier". 


Tyler "Ninja" Blevins to najpopularniejszy streamer świata. Nie tak dawno stwierdził, że zarobił na byciu influencerem wystarczająco dużo żeby przejść na emeryturę i nie pracować do końca życia. Okej, czyli ile?

Jeśli śledzicie karierę Tylera, to niewątpliwie nie ominęła Was wieść o jego powrocie do Fortnite. Podczas specjalnej transmisji na żywo wyjawił dosyć interesującą informację dotyczącą tego, ile pieniędzy wpłynęło na jego konto z samego kodu twórcy (można go wpisać przy dokonywaniu zakupów w sklepie Fortnite, a dany twórca otrzyma wtedy niewielki procent ze sprzedaży).

 Ninja przyznał się do zarobienia na tym około 5 milionów dolarów w przeciągu... jednego miesiąca - robi wrażenie. Oczywiście to tylko jedno źródło utrzymania influencera. Podczas streama rozpoczęto również temat ogólnych przychodów. Odpowiedź padła jednak dopiero po transmisji i została udzielona za pośrednictwem postu opublikowanego przez żonę Tylera.

 Wymowne "100M" sugeruje, iż influencer zarobił około 100 milionów dolarów na swojej przygodzie z grami. Jak twierdzi - milionerzy są zobowiązani do oddawania połowy przychodu przy rozliczeniu podatkowym. Ninja musiał więc zapłacić 50 milionów dolarów.

Oczywiście nie wiadomo do końca czy te 100 milionów dolarów to kwota pochodząca wyłącznie ze streamów czy także ze wszystkich współprac. Warto przypomnieć bowiem, iż Microsoft swego czasu "podarował" Tylerowi 30 milionów dolarów za ekskluzywne transmisje na platformie Mixer.

 

Co sądzicie o popularności i zarobkach Ninji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.