Oto ile Epic Games zarobił na Fortnite

Oto ile Epic Games zarobił na Fortnite

Fortnite jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier na świecie. Niedawno ujawniono, ile Epic Games na niej zarobiło. W ciągu zaledwie dwóch lat przychód wyniósł ponad 9 miliardów dolarów.


Niedawno rozstrzygnął się spór sądowy pomiędzy Epic Games oraz Apple. Dzięki temu media otrzymały możliwość zajrzenia w sytuację finansową koncernu mającego prawa do Fortnite, szczególnie w przychody tej gry. The Verge udostępniło informację, że w ciągu wyłącznie dwóch lat (2018-2019) kwota ta wyniosła aż 9,17 miliardów dolarów.

Źródło: https://assets.documentcloud.org/documents/20696836/epic-apple-trial-epic-games-exhibit.pdf


Co prawda w oficjalnym dokumencie nie opisano, ile Epic Games konkretnie zyskał na Fortnite, ale firma zgłosiła ponad 5,5 miliarda dolarów zysku z dwuletniego okresu. Natomiast w planach na 2020 rok zakładali prawie 3,6 miliarda dolarów przychodu.

Jak zaznacza The Verge, Epic Games zazwyczaj nie udostępnia publicznie sprawozdań finansowych. Jednak ostatnie zeznania CEO Tima Sweeneya - w sporze z Apple - wskazują, że koncern w rzeczywistości zarobił znacznie więcej: 5,1 miliarda dolarów.


Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.