Oszuści wysłali fałszywe wiadomości o

Oszuści wysłali fałszywe wiadomości o "zawieszeniu konta na Netflixie"

Fałszywe SMS-y, których celem west wyłudzenie danych i pieniędzy, są niestety coraz bardziej popularne. Dziś spora część osób otrzymała podobne wiadomości. Tym razem oszuści podszywali się pod Netflixa.


O sprawie poinformował portal Niebezpiecznik.pl, który ostrzegł przed potencjalnie niebezpieczną próbą internetowego oszustwa. Niektórzy użytkownicy otrzymali dziś SMS-y, w których oszuści podając się za Netflixa, informują o zawieszeniu subskrypcji. Treść niebezpiecznego SMS-a brzmi w następujący sposób:
Twoja subskrypcja jest tymczasowo zawieszona, prosze potwierdzic swoje dane, aby ja reaktywowac. Idz do: [LINK]

Oczywiście samo otrzymanie SMS-a nie oznacza, że mamy kłopoty, Problemy mogą pojawić się za to wtedy, kiedy klikniemy w link prowadzący do fałszywej strony. Adres odsyła bowiem do strony www przypominającej wyglądem Netflixa, na której użytkownik proszony jest o podanie danych logowania, osobowych i danych karty płatniczej. W ten sposób, użytkownicy mają prostą drogę do tego, aby ukraść pieniądze.

 Pamiętajcie zatem, aby nie otwierać wspomnianego SMS-a, a w szczególności nie wchodzić w podany link. Jeśli natomiast doszło do podania danych, warto od razu skontaktować się ze swoim bankiem oraz zgłosić sprawę do Centrum Pomocy Netflixa.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.