Oszuści wygrali turniej CS:GO organizowany przez Red Bulla

Oszuści wygrali turniej CS:GO organizowany przez Red Bulla

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas turnieju CS:GO 2v2 organizowanego przez firmę Red Bull. Duet profesjonalnych zawodników, Jamppi oraz Allu, przegrał mecz z nieznanymi graczami. Początkowo wyglądało to na zadziwiającą deklasację, jednak szybko wyszło na jaw, iż tajemniczy oponenci najprawdopodobniej oszukiwali.


Elias "Jamppi" Olkkonen oraz Aleksi "Allu" Jalli z pewnością zapamiętają swoją ostatnią potyczkę w niestandardowym trybie King od the Hill. Zawodnicy mieli okazję zagrać mecz z nieznajomymi amatorami, których umiejętności, ku ich zaskoczeniu, wykraczały wysoko ponad normę. Dawid rozgromił Goliata, a publiczność nie mogła pojąć co się właśnie stało. Sensacyjne zwycięstwo najprawdopodobniej jednak zostało zdobyte nieczysto, na co uwagę zwróciła widownia, bowiem okazało się, że wygrana para najwyraźniej korzystała z cheatów.Ostateczny osąd w sprawie domniemanego oszustwa mają podjąć organizatorzy turnieju, którzy swoje stanowisko w tej sprawie, mają wydać w ciągu najbliższych kilku dni. Tymczasem, zamieszani zawodnicy zostali zbanowani na platformie FACEIT, co potwierdzałoby wcześniejsze przypuszczenia. Zdaniem znacznej większości widzów, gracze bezdyskusyjnie korzystali z cheatów, co na takim szczeblu rozgrywek jest sytuacją skandaliczną.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.