Ostra wymiana zdań między Merghanim a Atorem

Ostra wymiana zdań między Merghanim a Atorem

Powtórzymy to już kolejny raz w tym roku - wcale nie tak długo musieliśmy czekać na następną YouTube'ową "dramę", czyli konflikt pomiędzy YouTuberami. Teraz przyszedł czas na Merghaniego i Atora. O co dokładnie chodzi? Jak w całości wygląda ta drama? Koniecznie przeczytajcie dokładnie poniższy wpis, a zdanie wyróbcie sobie sami po przeczytaniu informacji do których dotarliśmy. GOTOWI?Wszystko zaczęło się już w poniedziałek po południu. Ok. godziny 17:00, Ator z kanału Wideoprezentacje, opublikował na swoim kanale film. Jest on jednym z serii materiałów nagranych w 360 stopniach na terenie tegorocznego IEM'a. Tym razem z kamerą odwiedził on mYTup - spotkanie YouTuberów z fanami, które w tym roku było podłączone pod sam Intel Extreme Masters. Swój materiał nazwał "mYTup na IEM 2016 w 360 stopniach - za to dzieci płaciły 100 zł za dzień".Trzeba przyznać, że tytuł ten rożni się od poprzednich filmów z tej serii na kanale Krzysztofa. Wielu osobom wydał on się on też dość kontrowersyjny, bo mimo tego że jest to po cześci prawda (bilet na imprezę kosztował 99zł), tytuł może na wejściu sugerować nastawienie Atora do tego eventu. Jakby było mało, w swoim filmie kilka razy sarkastycznie odnosił się do różnych elementów spotkanych podczas swojego spaceru oraz porównywał tę imprezę przez pryzmat dramy dotyczący YouCon'u 2014 - YouTubowego spotkania organizowanego przez Krzysztofa. Właśnie taka postawa tego YouTubera nie spodobała się niektórym widzom czy YouTuberom. Merghani - popularny YouTuber z 111 tys. subskrypcjami na koncie, postanowił wrzucić post na temat tego filmu na swoim prywatnym koncie:


 

drama 1

Tak wyglądał ten post i jak widzicie wcale nie tak długo - bo niecałą godzinę, trzeba było czekać na odpowiedź Krzysztofa "Atora" Woźniaka. W komentarzu tym czytamy m.in. o rzekomych pomówieniach Merghaniego w stronę Atora. Uważa on tym samym, że w swoim filmie powiedział prawdę i w swoich słowach nie doszukuje się żadnych kłamstw czy głupot. Co bardzo ciekawe, w swojej wypowiedzi, Krzysztof odwołał się do sprawy sprzed roku, w której poszło o wpis w Gazecie Prawnej. Dotyczył on innych YouTuberów, według których Ator miał w tym swój współudział. Na odpowiedź Merghaniego chwilę musieliśmy poczekać. Było ona jednak całkiem długa i sprawiała wrażenie podsumowania tematu:


drama 2

Jak widzicie, Ator w odpowiedzi postanowił użyć poprzedniego argumentu dotyczącego "pomówień" - lecz tym razem zaznaczył, że nadal nie otrzymał odpowiedzi na temat "podawania nieprawdy" na jego temat.


Sprawa poszła także o cenę biletów. Tłumaczymy ją i Wam, żeby było jasne. Fakt nr.1 - bilet na jeden dzień mYTup kosztował 99 złotych. Fakt nr.2 - bilet na mYTup zapewniał także wejście na Intel Extreme Masters (jego cena normalnie to 60 złotych).


drama 3

Do dyskusji postanowili włączyć się kolejni YouTuberzy, którzy stanęli po stronie Merghaniego. Byli to: Mandzio, Gimper, Graczol, Nitro, Boxdel, Jack Gadovsky, Isamu i nawet Nervarien, który jednak powstrzymał się od komentarza.


drama 4

drama 7

YouTuberzy Ci, postanowili jak sami widzicie, odnieść się m.in. do sprawy, która publicznie nie była raczej poruszana. Dotyczy ona żony Atora.


drama 6

W dalszej części dyskusji nie uczestniczył już Ator. Pojawiły się za to inne komentarze, często dotyczące jego osoby, lecz mniej samej dramy dotyczącej tego filmu.


Dzień później, dostępny dla każdego post Merghaniego, został usunięty z jego profilu.


Co sądzicie o tej dramie? Kto ma tutaj według Was rację? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach!


 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.